Neříkáme nic složitého…

Přes dva tisíce lidí prošlo 14. září Prahou na Dni pro rodinu a manželství. Jeho cílem je už tradičně upozornit na význam rodiny pro společnost a nově taky podpořit ústavní zakotvení manželství jako svazku jednoho muže a jedné ženy.

„Potěšilo mě obrovské množství dětí, spousta optimismu a nadšení,  samé pozitivní reakce“, říká předsedkyně pořádající Aliance pro rodinu Jana Jochová, podle které si stěžoval jen jeden pán, že není cukrová vata… „Lidé za námi dokonce chodili, že musíme dělat pochody i mimo Prahu – v Hradci, Ostravě, Plzni… ale na to opravdu nemáme sil.“ Akce začala ekumenickou bohoslužbou pěti církví, pokračovala průvodem Prahou, v jehož čele (a na konci) jeli automobiloví veteráni a vyvrcholila odpolednem plným zábavy na pražské Kampě.

Vystoupili tam na velké U rampě „freestylisti“ s BMX koly, včetně mistra České republiky Michaela Berana, hrály kapely a tři největší rodiny byly oceněny dárkovým košem. Hlavní ale bylo sdělení akce, že rodina je opravdu základem společnosti a musíme ji chránit.  To pochopili i politici z různých stran – od ODS (zdravici zaslal i předseda Senátu Jaroslav Kubera) přes KDU-ČSL (na akci vystoupil předseda Marek Výborný) po ČSSD a Trikolóru. „Jsme čitelní pro všechny, máme jednoduché téma a neříkáme nic složitého – rodina jsou máma, táta, děti. To oslovuje lidi napříč politickým spektrem, protože lidé začínají chápat, že s legalizací stejnopohlavních  manželství už nebude rodina nikdy to, co dříve,“ říká Jana Jochová. Ostatně homosexuální aktivisté nelenili.  Každý rok je problémem sehnat doprovodný kulturní program. Kapely se bojí útoků na sociálních sítích za to, že vystupují na „homofobní“ akci. Letos hrála skupina Pamflet bez jednoho člena, který nátlak nevydržel. A mažoretky odpadly úplně. Nahradili je naštěstí bubeníci. Nic homofobního přitom neproběhlo. Jen radostná a milá oslava rodiny a manželství. Manželství muže a ženy, ze kterého vzejdou děti.

V České televizi jste se o pochodu, na kterém bylo přes dva tisíce lidí, nedozvěděli. „Dokud jsme pochodovali ve stejné době jako je homosexuální Prague Pride, tak nás televize točila¨, říká Jana Jochová. „Protože jsme ale nechtěli působit konfliktně, přesunuli jsme průvod na září. Ale potvrdila se naše obava, že když to budeme konat mimo Prague Pride, tak nás Česká televize bude vesele ignorovat…“.

A kdy bude příští Den pro rodinu? Dvanáctého září 2020!   Sledujte stránky Aliance pro rodinu www.alipro.cz

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 . Děkujeme