Neobyčejný příběh Barryho Laughtona

Ještě než bylo Barrymu 20 let, byl dvakrát zatčen. Poprvé za domácí násilí, když rozbil otci talířem hlavu, a podruhé, o rok později, v roce 2003, za pokus o znásilnění. Od násilí se Barry poté plynule přesunul k podvodům. A začal tím, že si změnil pohlaví – z Barryho se rázem stal nový člověk: Stacie Laughtonová, které je nyní 38 let.

V roce 2008 byla Stacie odsouzena k sedmi až 15 letům vězení za spiknutí za účelem spáchání podvodu s kreditními kartami a ke třem až sedmi letům vězení za falšování důkazů před soudem. Po čtyřech měsících pobytu ve vězení se Barrymu, pardon, Stacie, na základě dobrého chování, podařilo vyjednat si propuštění z vězení se zkušební dobou na 10 let.

První trans poslankyně!

A pak se stalo něco zásadního. Stacie se potkala s lidmi z Demokratické strany. Těm se její životní příběh zalíbil natolik, že jí nabídli místo kandidáta do zákonodárného sboru státu New Hampshire. Místním demokratům se tuze zalíbila představa, že první transseuál v parlamentu v dějinách USA bude právě z jejich města Nashua.

Stacie spojila své dovednosti z dob, kdy vykrádála lidem peníze z platebních karet, neovladatelnou agresivitu, která v ní dřímala už od dětství a samozřejmě i neodolatelný šarm transseuála, a volby s přehledem vyhrála. Porazila nečekaně vysokým rozdílem oba protikandidáty z Republikánské strany. Po svém vítězství prohlásila: „Jsme také lidé, kteří mají talent a nápady“.

Celé americké transkomunitě však zkazil radost generální prokurátor Michael Delaney z Demokratické strany, který konstatoval, že na veřejnou funkci nemůže v New Hampshire kandidovat člověk, který je ve výkonu trestu. Pozdějším výkladem se upřesnilo, že ve výkonu trestu je i ten, kdo si odpykává podmíněně odložený trest odnětí svobody. Ač Stacie volby vyhrála, do poslanecké lavice zasedl někdo jiný.

Stacie svůj neúspěch nesla těžce, moc o sebe nedbala a vůbec celkově sešla. Musela opakovaně podstoupit hospitalizaci ve Vermontu kvůli své bipolární poruše. Její další temné období vyvrcholilo 27. února 2015, když kolem 8:30 hod., jako anonym, zavolala do místní nemocnice a řekla jim, že tam mají bombu.

Policie nemocnici evakuovala a dva dny hledala teroristickou nálož, ale žádnou neobjevila. Po čtrnácti dnech se Stacie sama přihlásila na policii s tím, že jí to mrzí, že si asi nevzala prášky nebo co, a že svého činu hluboce lituje. Soudce kňourání transky uvěřil a odsoudil ji k šestiměsíčnímu podmíněnému trestu odnětí svobody.

Další pokus…

Stacie dala s průšvihy na čas pokoj, takže jí navštívili lidé z Demokratické strany znovu s nabídkou kandidatury do zákonodárného sboru státu New Hampshire a Stacie nabídku ráda přijala. Pak se stalo něco, co nikdo po těch všech peripetiích neočekával – Stacie Laughtonová se v roce 2020 stala členkou parlamentu státu New Hampshire, a co víc, svůj mandát letos 8. listopadu ve volbách obhájila. Trans komunita se ve Spojených státech zachvěla a slavilo se a slavilo. Stacie byla totiž znovu prvním transseuálem zvoleným do parlamentu v New Hampshire.

Jenomže to by nebyla Stacie, aby všechno šlo jako po drátkách. Co čert nechtěl, Stacie byla čtyři dny po volbách znovu zatčena. Už popáté.

Věc se měla tak: Stacie se zamilovala do ženy, která jí však měla za úchyláka, co se převléká do dámských šatů. Stacie byla dotěrná natolik, že si nešťastná žena v červenci vyprosila u soudu příkaz, který Stacie zakazoval se k ženě přiblížit. Láska Stacie byla ale silnější a tak soudci nebylo nic jiného, než Stacie v září za porušení soudního příkazu zatknout.

Po propuštění z vazby Stacieno srdce však planulo touhou po ženě dál a tak se soudce rozlobil už opravdově a Stacie zatknul 12. listopadu za porušení soudního příkazu podruhé. Je jasné, že zinkasuje trest odnětí svobody (6 měsíců až 3 roky).

Co s tím?

Ústava státu New Hampshire nepočítá s tím, že zákonodárce bude v průběhu výkonu svého mandátu ve výkonu trestu, takže se všichni na sebe dívají a diví se, jak se to mohlo vůbec všechno stát …

Vězeňství státu New Hampshire počítá s lidmi trpícími psychiatrickými poruchami. Pro Stacie to bude znamenat, že doplní osazenstvo některé z ženských věznic. Co vyvede Barry alias Stacie ve vězení, to se určitě brzy dozvíme.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!