„Není to v nejlepším zájmu našich dětí“ – australský opoziční lídr vyhlásil válku radikální ideologii

Lídr australské opozice Peter Dutton přislíbil, že bude ve spolupráci s rodinami bojovat proti radikální genderové teorii, která se vyučuje ve školách a která je v rozporu s hodnotami milionů Australanů.

Ve svém projevu k rozpočtu, který přednesl 27. října, Dutton uvedl, že vzdělávací systém umožňuje zastáncům ideologií mít „příliš velký vliv“ na to, co se děti učí.

„Výuka zkrácené a selektivní verze historie a umění – a radikální genderové teorie – není v nejlepším zájmu našich dětí,“ řekl.

„To, co je potřeba, je zaměřit se na to, aby se prioritou staly základy – čtení, psaní a matematika.“

Navzdory rekordním objemům finančních prostředků, které jdou do veřejných i soukromých škol, se úroveň australského vzdělávání snižuje jak v relativním, tak v absolutním měřítku.

Podle Duttona by australské školy měly pomáhat dalším generacím pěstovat lásku a hrdost na svou zemi, aniž by se snažily přikrášlovat minulost.

„Jako národ oslavujeme naši úžasnou domorodou historii,“ řekl. „Stejně tak ale musíme být hrdí na naše britské dědictví a náš příběh přistěhovalců.“

Dodal, že učitelé musí také vést výuku ve třídách způsobem, který pomůže studentům „naučit se respektu, disciplíně a tomu, ‚jak myslet‘, nikoliv ‚co si myslet‘“.

Premiér Anthony Albanese však prohlásil, že tento projev byl „nejhorší rozpočtovou odezvou“, kterou za dobu svého působení v politice zažil.

„Bylo to celé jen o tom, že uvízl v minulosti a snažil se omílat staré argumenty o změně klimatu a o kulturních válkách,“ řekl pro Sky News Australia.

Naopak, Bella d’Abrerová, ředitelka programu Základy západní civilizace v Institutu pro veřejné záležitosti, Duttonovu „výzvu ke kulturní válce“ uvítala.

„Peter Dutton prohlásil, že posune liberály zpět do hlavního politického proudu… Až dosud byly názory a obavy australských rodičů ohledně toho, co se jejich děti učí, ignorovány.“

D’Abrerová kritizovala předchozí liberální vlády za to, že v australských kulturních válkách „kapitulovaly“ a umožnily vznik „radikálních“ národních učebních osnov, které vedou mladé Australany k tomu, aby se styděli za australskou a západní kulturu.

„Nyní to vypadá, že se Peter Dutton a liberálové probouzejí a uvědomují si, co dopustili,“ řekla.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

 

Převzato z The Epoch Times

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!