Nenechám levici zničit tuhle krásnou zemi…

„Nenechám krajní levici a socialistickou politiku Josepha Bidena zničit tuto skvělou zemi“, řekla si Mayra Floresová, kandidovala, zvítězila a stala se kongresmankou…

Demokratická pevnost v jižním Texasu byla dobyta republikánkou Mayrou Floresovou. Ta v úterý zvítězila ve zvláštních kongresových volbách, když demokrat Filemon Vela na svůj mandát zástupce kongresového obvodu č. 34 v březnu rezignoval.

Vítězství Floresové je zajímavé nejen tím, že jako republikánka zvítězila v převážně hispánském jižním Texasu, který demokraté ovládají déle než sto let, ale zapsala se do historie jako vůbec první kongresmanka narozená v Mexiku, která zvítězila ve zvláštních volbách do Kongresu v obvodu, který předtím ovládal demokrat.

Zažitý vzorec „ochránců menšin“ tak demokratům nevyšel a hispánské hlasy tedy už pro ně nejsou samozřejmostí. Jejich kandidát Dan Sanchez totiž získal pouze 43,33 %, což je v poměru se ziskem Floresové (50,98 %) dobrým základem pro volby v listopadu, kterých se vítězka Floresová také jistě zúčastní.

I když Floresová bude muset svůj mandát obhajovat už v listopadových řádných volbách, jde skutečně o zajímavé vítězství. Barack Obama zde v roce 2012 získal 61 %, Hillary Clintonová v roce 2016 padesát devět procent a Joseph Biden o čtyři roky později 51 %.

Floresová v podstatě jen využila situace, kdy demokraté na jihu Texasu mají od vyspávání na vavřínech ošklivé proleženiny a nic pro místní lidi nedělají. Do volebního souboje se vydala s heslem Bůh, rodina a práce, čemuž voliči na hranicích s Mexikem dobře rozumí. Na otázku, jak si své vítězství vysvětluje, Floresová odpověděla, že jí voliči uvěřili, protože je jedna z nich. Ve skutečnosti je výsledek těchto voleb jakýmsi regionálním referendem o situací na jižní hranici USA, kterou od ledna 2021 překračují nelegální imigranti v rekordních počtech a vláda Josepha Bidena s tím nic účinného nedělá.

Republikánská kongresmanka Elise Stefaniková z New Yorku si myslí, že vítězství Floresové je začátkem „červené republikánské vlny“, která smete modré demokraty z paluby Kongresu.

Miliardář Elon Musk jí také volil a dodal, že poprvé volil republikány.

Na obrázku je nejnovější kongresmanka Mayra Floresová (37). Získala přímou podporu guvernéra státu Texas Greta Abbotta a senátora Teda Cruze. Narodila se v obci Burgos nedaleko mexického Tamaulipas. S rodiči dorazila do Spojených států, když jí bylo šest let. Je římským katolíkem, je proti potratům, je zastáncem zbraní a v kampani ji podporoval její manžel, agent pohraniční stráže, se kterým mají čtyři děti.  Donald J. Trump jí blahopřál slovy: V tomto volebním obvodě nikdy žádný republikán nezvítězil.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!