Německo vrací do provozu odstavené uhelné elektrárny

Německo v zimě znovu uvede na trh několik odstavených uhelných elektráren, aby zajistilo, že největší evropská ekonomika bude moci v době nejvyšší poptávky fungovat. Podle sdělení ministerstva hospodářství ve středu kabinet schválil nařízení, které umožní opětovnou aktivaci bloků patřících společnostem RWE a LEAG.

Opětovné nahození odstavených uhelných elektráren

Loňská energetická krize donutila zemi více se přiklonit ke spalování uhlí při výrobě elektřiny poté, co Rusko omezilo dodávky plynu do země plynovody. Postupné odstavování posledních zbývajících jaderných reaktorů v Německu na jaře má tuto zimu ještě více omezit dodávky elektřiny, takže bez další podpory se Německo může ocitnout v úzkých. Opětovné nahození odstavených uhelných elektráren by mělo pomoci ušetřit plyn a zabránit výpadkům dodávek v nadcházející topné sezóně, napsal server bloomberg.com.

Rozhodnutí pro letošní zimu se týká dvou uhelných bloků elektrárny RWE Niederaußem – bloků E a F – a bloku C elektrárny Neurath. Na východě země by měla společnost LEAG znovu zprovoznit bloky E a F své hnědouhelné elektrárny Jänschwalde. Zařízení byla v provozu minulou zimu, v červenci byla uvedena do pohotovostního režimu a nyní mohou být plně reaktivována nejpozději do března 2024.

Samostatně se stále čeká na rozhodnutí o prodloužení provozu dvou hnědouhelných bloků RWE, Neurath D a E, do jara 2025.

Převzato z iUhli.cz

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!