Německo: muslimové přicházejí

Ilustrační foto

Již tři týdny probíhají ve městech po celém Německu demonstrace na podporu Hamásu. Z Berlína, Düsseldorfu, Hamburku, Frankfurtu a Drážďan se ozývá „Alláhu akbar“. V centru Berlína se 18. října vyhrotila spontánní, tj. nepovolená „vzpomínková akce“ příznivců Hamásu, když několik z nich napadlo policisty. Večer téhož dne byly v neklidné berlínské čtvrti Neukölln zapáleny barikády na stejných místech, kde se odehrály nepokoje na poslední silvestrovskou noc.
Zdánlivě pokojná akce se konala následující víkend v sobotu, kdy se několik desítek muslimů modlilo před Braniborskou bránou za Palestinu. Hromadná modlitba začala výkřikem „Alláhu akbar“ a byla opět vyjádřením solidarity s Hamásem. Akce se konala na náměstí Pariser Platz před symbolem města i celé země, Braniborskou bránou, která je mimochodem stále ještě zčásti potřísněna oranžovou barvou od klimatických „aktivistů“. Akce byla neohlášená, podle policie trvala půl hodiny a byla pokojná. Policie proto nezasáhla s odvoláním na náboženskou svobodu. V mainstreamových médiích se o akci neobjevila žádná zmínka. Jako první na akci upozornil poslanec AfD Götz Frömming:Žádné jiné místo v Německu není tak symbolické a „německé“ jako Braniborská brána. Právě zde se odehrávaly německé dějiny, u této brány byla vytyčena hranice mezi Západním a Východním Berlínem. Dnes je symbolem svobody, míru a sjednocení Německa. A právě zde muslimští muži rozvinuli své modlitební koberečky a obrátili se tváří k Mekce, zády k symbolu německé státnosti. Tato hromadná modlitba byla  především demonstrací síly.

Sobotní modlitba byla pouze předehrou k nedělní akci na jiném berlínském náměstí, Alexanderplatz, kde se sešlo asi 700 lidí.Na shromáždění promluvil islamista Ahmad Tamim. Během Tamimova čtyřicetiminutového projevu dav opakovaně skandoval „allahu akbar“ a „svobodná Palestina“. Tamim stojí v čele „Islámské generace“, kterou na sociálních sítích sleduje více než 70 000 lidí. Podle zprávy berlínského Úřadu na ochranu ústavy je Islámská generace napojena na islamistické hnutí Hizb ut-Tahrir. Úřad uvádí, že hnutí odmítá parlamentní demokracii a usiluje o zavedení šaríi a celosvětového chalífátu. Součástí džihádu je zničení státu Izrael. Generace islámu se v minulosti zviditelnila mobilizací proti možnému zákazu nošení šátků pro dívky mladší 14 let. Generace islámu nevyzývá k násilí, ale snaží se nadchnout mladé lidi pro islamistické myšlenky. Tamimův projev prověřuje kriminální policie. Pozornost si vysloužil i v Turecku, kde o nedělním shromáždění informovala státní televize.

Podobná demonstrace síly se konala i v Düsseldorfu, kde se jí zúčastnilo přes 7000 lidí. Chtěli pochodovat k zemskému parlamentu. Během demonstrace zazněly výhrůžky místnímu starostovi Stephanu Kellerovi z CDU, který v minulých dnech vyjádřil podporu Izraeli a protesty druhé strany označil za provokaci. Jeden z řečníků vyzval Kellera, aby vzal svá slova zpět, jinak se demonstranti budou scházet každou sobotu. Poukázal také na to, že „jejich“ děti (tj. muslimské děti) již tvoří 30 % dětí v Düsseldorfu.

Uplynulý víkend se nijak nelišil od víkendu předchozího. Do německých ulic opět vyšly tisíce muslimů a příznivců Palestiny. V Hamburku se konalo „spontánní“ shromáždění asi 70 lidí:Odkaz na článek z Bild.de: zde 

Vzduchem létaly kameny a lahve, tři policisté byli zraněni.

V Dortmundu uspořádalo protiizraelskou demonstraci islamistické hnutí Furkan. Hnutí je monitorováno Úřadem na ochranu ústavy, přesto byla akce úřady povolena. Ženy oblečené v černém, oddělené od mužů s dlouhými plnovousy, společně skandovaly Alláhu akbar a ukazovaly ukazováčky k nebi – symbol neodmyslitelný pro teroristy ISIS a také pro Anise Amriho, který v roce 2016 zaútočil kamionem na vánoční trh a zabil 13 lidí.

Odkaz na článek z Bild.de: zde V pátek večer zasáhla policie proti několika propalestinským demonstracím v Berlíně. V akci bylo 620 policistů. Navzdory policejnímu zákazu se na Alexanderplatz sešlo přes 100 lidí. Policie nasadila slzný plyn a zadržela 74 osob. Při zásahu byli zraněni dva policisté. V sobotu se konalo několik masových demonstrací na podporu Palestiny. Největší se konala v Kreuzbergu pod názvem Global South united a zúčastnilo se jí asi 11 000 lidí. V čele demonstrantů stála malá holčička, která držela prostěradlo postříkané červenou barvou a smotané do peří jako symbol „mrtvých palestinských dětí“.

Odkaz na článek z BZ-berlin.de: zde

Kromě islamistů se demonstrace zúčastnili i příznivci Antify, komunistů a Global Revolution.


YouTube player

Video z FB: Berlin heute den 28.10.2023 – FreePalestine (zde)

Někteří z demonstrantů vylezli na viadukt, po kterém jezdí vlaky U-Bahn, a začali odpalovat pyrotechniku. V důsledku toho musel dopravní podnik vypnout elektřinu a přerušit provoz linky U1.

Na náměstí Alexanderplatz se opět konala demonstrace organizovaná organizací Generation Islam a opět promluvil Ahmad Tamim. Kromě Alláhu akbar demonstranti skandovali „Pryč s globálním koloniálním řádem“ nebo „německý stát zabíjí„:


YouTube player

Policie povolila shromáždění pouze na 10 minut, Tamim však přítomným slíbil, že se sejdou znovu. Příští sobotu se má demonstrace na stejném místě konat znovu.

V roce 2010 pronesl německý prezident Chistian Wulff památná slova „Islám patří k Německu“, čímž islám postavil na roveň křesťanské tradici a učinil jej „salonfähig“. Při pohledu na dnešní Německo se zdá, že Německo bude brzy patřit islámu.

Autorka je politoložka, s rodinou žije v Berlíně.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme