Nejvyšší čas vypadnout z Kalifornie

Nemá smyslu si něco nalhávat. Stát Kalifornie už není bezpečný. Jeho vláda nabyla podoby čehosi nepřátelského. Je „pokroková“, obrátila se „doleva“. Otevřela náruč extrémně levicovým organizacím jako je La Raza (UnidosUS, radikální organizace sdružující latinoamerické přistěhovalce, přítomná již v 37 státech) nebo Antifa a nechá je veřejně se prezentovat se zbraněmi v rukou. Po štědrém vítání čínských výzkumníků na kalifornské universitě se objevilo, že jsou řízeni čínskou Lidově osvobozeneckou armádou (čínské elity pronikají systematicky především do amerických sektorů finančnictví a hightech, kde je Kalifornie na předním místě). Ve městě bezostyšně táboří tisíce bezdomovců. Kriminalita je jedna z nejvyšších v USA. Stejně jako ceny nemovitostí a nájmů…

Zatímco píši tato slova, Kalifornie hoří. Za mými okny padá popel. Od nekontrolovaných přírodních požárů zuřících po celém státě žhne obloha narůžověle oranžovým nádechem. Včera nám požáry přervaly přípoj k internetu. Vinu za ně svalují vůdčí politici státu na Trumpa, protože prý nezvládl boj proti „globálnímu oteplování“. Požáry však nezpůsobila žádná globální změna klimatu. Jsou, jak napsal Chuck Devore z časopisu Forbes Magazine, důsledkem „desítky let trvajícího špatného hospodaření s životním prostředím, které z nesklizeného dřeva, mrtvých stromů a silné vrstvy podrostu vytvořilo sud s prachem.“

Kalifornii ovládají radikální levičáci, kteří ji pozvolna ničí. Jejich volání po totalitě bylo vždy očividné. Své by o tom mohla vyprávět silná vietnamská přistěhovalecká komunita, která uprchla před komunismem po tamní válce. Má své silné zkušenosti stále v paměti, a proto jenom díky jejímu aktivnímu hlasování neprošly zatím v kalifornské legislativě úpravy starých zákonů zabraňujících otevřené účasti místních komunistů ve vládních úřadech. Máte-li o tom nějaké pochybnosti, zamyslete se nad tím, co se 23. února 2017 přihodilo konzervativní člence kalifornského senátu Janet Nguyenové. Po smrti radikálního prokomunistického senátora Toma Haydena, manžela známe herečky Jane Fondové, která veřejně podporovala ve válečném konfliktu nepřátelský Vietkong, si Nguyenová připravila komentář o Haydenově protiamerické činnosti za vietnamské války. Nejprve svůj projev přečetla ve vietnamštině, jakmile však přešla do angličtiny, předsedající senátor Ricardo Lara o ní prohlásil, že je pomatená, odpojil jí mikrofon, zavolal pořádkovou službu a nechal ji vyvést z místnosti.

Dokonce už předtím, než se Nguyenová pokusila Haydena kritizovat, poslal Dan Reeves, stálý pracovník Demokratické strany pracující pro předsedu senátu Kevina de Leon, štábu Nguyenové varovný mail, že jakýkoli výrok proti senátoru Haydenovi by byl porušením Haydenových práv a „bude vyloučen jako odporující řádu s pokáráním ze strany (senátního) sboru“. Předseda senátu sice převzal za akci proti Nguyenové plnou odpovědnost a nakonec souhlasil, že může mluvit. Skutečné Leonovo cítění však odrážejí další výroky jeho pracovníka Dana Reevese, který tvrdil, že Nguyenová nemá právo Haydena kritizovat, protože ten nekritizoval ji. Z toho vidíme, kde má morální kompas, jímž se řídí demokraté, svůj skutečný sever.

Ačkoli se tato politováníhodná aféra udála před více než třemi lety, situace se nadále zhoršuje. Vláda státu, protože je kvůli záchraně „planety“ nepřátelská vůči elektřině, nepovolila výstavbu dostatečného množství elektráren; vlna horka tak v minulém měsíci vyvolala sérii výpadků proudu, zavírání podniků a ztrátu pracovních hodin. Kalifornský guvernér nařídil občanům na Twitteru vypínání zbytných spotřebičů, například klimatizace v létě. Během minulého podzimu se proud vypínal preventivně. Kvůli prapodivným předpovědím, že by vítr mohl povalit nějaký strom na elektrické vedení, zůstala celá města bez proudu. A lesy stejně padají za oběť požárům.

Důležitou stránkou politiky Kalifornie je environmentalismus komunistického typu, náchylný k sabotování soukromého vlastnictví. Vzpomínáte si na Výra afrického? Kvůli záchraně tohoto ptáka byl vydán zákaz kácení stromů. Nyní Výra afrického z jeho hnízdišť vypudily požáry, protože dřevorubci stromy a keře neodklízejí.

Bylo by žádoucí očekávat, že se v Kalifornii změní vládnoucí strana. Nějaké rázné vypořádání těchto lidí s vlastní radikální politikou však není na obzoru, a tak se z Kalifornie stěhují podniky i lidé – čili „hlasují nohama“. Jen v loňském roce tak údajně odešlo ze státu 250 000 lidí s vyšší kvalifikací. A podobná je ovšem i situace na druhé straně kontinentu ve městě New York, postiženém stejnou politikou. Dnes ráno mi jeden přítel v San Francisku řekl: „Lidé utíkají, činže klesají. Ale i přes jejich snižování tu lidé nechtějí bydlet, protože se z toho stala žumpa.“

Existují jasné signály, že to špatně dopadne. Nejvyšší čas vypadnout z Kalifornie. I já se k tomu chystám. Než se to obrátí k lepšímu, bude se to v Kalifornii vyvíjet k horšímu, ať se stane cokoli. Desítky let Spojené státy tolerovaly vlastizradu a rozvratnictví. Naše kolektivní neochota identifikovat vnitřní i vnější nepřátele přivedla zemi do krize. Dokonce ani teď se nestavíme faktům tváří v tvář. Kalifornii a město New York, opouštějí ti, kteří pracují a vyrábějí. Proč? Protože marxisté jsou nakonec vždy ničiteli.

Komentář zveřejněn k 9. září 2020. Převzato se souhlasem autora. Pro Konzervativní noviny přeložila Ivana Kultová. Originál zde. Redakčně upraveno.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!