Nedivte se…

Nekontrolovaná migrace a její dopady na bezpečnost jsou dnes hlavními tématy voleb v celé Evropě. Jen 4 z 10 jeho dnešních voličů volili stranu Geerta Wilderse před dvěma lety. Nejde o nějaké nenapravitelné extremisty, ale o lidi, kteří toho mají prostě už dost.

Dost toho, že mezi první desítkou národností páchajících určité typy trestné činnosti (typicky znásilnění, vloupání a napadení) Nizozemci nejsou ani zastoupeni.

A že místo toho, aby se vláda snažila o zmírňování škod u těch migrantů, kteří už do Nizozemska dorazili a nezřídka získali občanství, o jejich integraci a ještě lépe asimilaci, pouští do země další a další migranty, s ještě výrazně menší pravděpodobností začlenění. Zatímco první a druhá generace migrantů přicházela na pracovní víza, ta současná přichází převážně nelegálně.

Nerespektují zákony už na vstupu, jak od nich lze očekávat, že je budou respektovat později?

Jejich ekonomický přínos je při započítání všech státních subvencí diskutabilní, podíl na kriminalitě značný a jejich loajalita vůči hostitelské zemi minimální. Čest výjimkám.

Připočtěme k tomu zdražování v důsledku zelených experimentů a pocit ohrožení u farmářů, kteří v Nizozemsku tvoří podstatnou složku společnosti, a máte výsledek. Wilderse volili i někteří moji známí.

Jsou to slušní, vzdělaní a finančně zajištění lidé. Budoucnost, jakou jim a jejich dětem chystá dnešní evropský establishment, je děsí. Mnohem víc než Wilders.

Politické strany tu nejsou od toho, aby lamentovaly nad voliči, ale aby i na základě volebních výsledků korigovaly svoje dosavadní směřování. Pokud tedy nechtějí už navždy prohrávat.

 

Autor je poslancem Evropského parlamentu za ODS

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!