Nebohá paní Obamová

„Důležitější tenkrát byla zdravotní péče Američanů, než mé vlasy“, postěžovala si Michelle Obamová. Obětovala tak prý Američanům svou rasovou identitu. Chtěla totiž jako první dáma nosit copánky, ale pro systémový rasismus si tuto provokaci vůči bělochům všude kolem ní odpustila a věnovala se důležitějším problémům Ameriky.

Zachovala se prý jako většina amerických černošek, které dennodenně řeší podobné situace. Tak to alespoň vypráví o Obamové čtvrteční článek Washington Post, který jí doprovodil na její úterní akci ve washingtonském Warner Theatre.

Opravdu jsou oběti?

Možná bychom měli zapomětlivé Obamové připomenout, jaké silné dávky pochlebování se po roce 2009 manželům Obamovým dostalo. Pro každého jiného člověka by tak obrovská dávka vlichocování a podlézání byla určitě smrtelná.

Byla to doba, kdy první černošský prezident,  Barack Hussein Obama, obdržel Nobelovu cenu míru jaksi dopředu, aniž by pro světový mír stihnul něco udělat. Obamová však tuto dobu vidí naopak – temně, když tvrdí, že musela své copánky oželet. Jakoby celý svět potichu hádal, odkud první dáma asi pochází – není to Němka nebo Švédka – protože ona se tak tvářit musela, aby se nepoznalo, že je černoška, a proto se rozhodla nechat si rovné vlasy. Ó jaká obět od první dámy, že ?

Takové uvažování může vycházet jen z pocitu méněcennosti – z historického mindráku černochů z dob jejich otroctví, mohl si říci kdejaký citlivý běloch, který reportáž Washington Post četl. Jenomže chybí ten zapálený kříž Kukluxklanu na zahradě Bílého domu…

Jiní se přesto pozastavují nad tím, kolik toho Obamová pro Američany udělala, když si kvůli zlým bělochům nemohla ani uplést své oblíbené copánky, které jí tak sluší – obětovala se standardům bílé krásy, a vypadá to, že pokud by si copánky upletla, pak by její manžel Obamacare snad ani neprosadil!

Je to noční můra z příběhu o imaginárním rasismu, který Michelle Obamová Američanům vypráví. Ve skutečnosti je to „tvrdý politický příběh o rasistickém vydírání“, jak kdosi označil předvolební kampaň Obamy.

Nevolíš Obamu protože je černý nebo proto, že má politický program, se kterým nesouhlasíš? Tak by měla znít korektní otázka podávaná voličům v roce 2008. Ale tak nezněla. Otázka s odpovědí se nesla v duchu: Nevolíš Obamu, protože jsi rasista!

Obamabyznys…

Po odchodu z Bílého domu se manželé Obamovi mají dobře – jsou skutečnými světovými celebritami a za každou svou přítomnost kdekoliv si nechávají pohádkově zaplatit (ročně každý z manželů pronese kolem padesáti veřejných projevů v  průměrné ceně 200 tisíc dolarů za kus). Každá jejich kniha je trhákem s milionovým nákladem a uzavřeli také exkluzivní smlouvu s Netflixem. Jenomže tak se společnost drtivě zasažená systémovým rasismem rozhodně nechová. Nebo je i luxusní život Obamových také důkazem systémového rasismu?

Majetek Obamových se v roce 2008, kdy se Barack Obama ucházel o svůj první prezidentský mandát, pohyboval v řádech jednotek milionů dolarů (nejvíce se uvádí částka 5,1 miliónů).  Dnes se jejich majetek odhaduje v rozmezí od 70 do 240 milionů dolarů.

Je tedy možné, že aby se američtí rasisté manželů Obamových nějak elegantně zbavili, tak jim raději zaplatí až 85 dolarů za jedno slovo v jejich knize? Platí jim tedy astronomické honoráře proto, že jsou rasisté? Nebo se jim na jejich majetek složili pouze černí Američané?

Jediné rozumné vysvětlení ekonomického úspěchu Obamů však tkví právě v té temné nitce nikdy nespícího ďábla Rasismu, který je všude a nikde.

Podivný portrét

Na oficiálním portrétu Baracka Husseina Obamy vyvěšeného v září v Bílém domě, je též cosi dramaticky nezvyklého. Na rozdíl od všech ostatních portrétů amerických prezidentů, je na zářivě bílém podkladu.  Někteří komentátoři to označují za výraz hluboce chorobného narcismu a někteří ho naopak chválí, když tvrdí, že bílá barva v jeho případě znamená výraz toho nejčistějšího environmentalismu.

Zde si můžete porovnat všechny portréty prezidentů v Bílém domě, ale pro pochopení kontextu přikládáme portréty posledních tří prezidentů před Obamou.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!