Na policii kvůli twittru?

Jackie Green, kterému je dnes dvacet pět let, byl ve svých patnácti letech pohlavně nevyrovnaným chlapcem (porucha pohlavní identity). Rozhodl se přerodit“ na dívku. Nic na tom, že je to nemožné – Jackie stále má mužský chromozom Y a menstruovat nikdy nebude – přesto je nyní jeho osoba tématem rozsáhlé diskuse v Londýně. Novinářka, Caroline Farrowová totiž, referovala o Jackie jako o něm, nikoli jako o ní. Kvůli tomuto přestupku byla předvolána na policii a mohla skončit za mřížemi.

Všechno to začalo loni v září, když Farrowová vystupovala v pořadu televize ITV „Dobré ráno, Británie“ v souvislosti s odvysíláním seriálu Butterfly o životní cestě jedenáctileté trans chlapce za změnou pohlaví. Seriál se inspiroval právě osudem Jackie.  Farrowová diskutovala spolu se Susie Greenovou, matkou Jackie, o tom, jestli je vhodné sdělit rodičům pohlavně nevyrovnaného potomka, že došlo k jeho „přerodu“. Greenová tvrdila, že je nutno o tom před rodiči pomlčet. Farrowová oponovala. Přesto, že sama o synově „přerodu“ věděla – ostatně zařídila mu jako nezletilému operaci v Thajsku na den jeho šestnáctých narozenin. Byl mu odstraněn penis, což je mimochodem u nezletilých v Británii ilegální.

Po této debatě Farrowová na sociální síti twitter zveřejnila několik příspěvků, v nichž Jackie jmenuje jako JEHO, nikoli jako JI. Susie Greenová ihned vyplnila formulář policejní stížnosti podle znění Zákona o zlovolné komunikaci. Po půlročním vyšetřování Farrowová obdržela výzvu, aby se 18. března dostavila k policejnímu výslechu. Pokud by byla shledána vinnou, hrozily jí až dva roky za mřížemi. Neskončí tam, Susie Green žalobu nakonec stáhla. Jenže to už příběh žil vlastním životem.

Farrowová – matka pěti dětí – je i se svou rodinou terčem neuvěřitelných výpadů, často obscénních, včetně zveřejněných fotografií jejích dětí. Existuje speciální webová stránka zaměřená jen na ní. Dostává výhružky násilím. LGBT aktivisté zveřejnili její adresu (to mimochodem učinili i v ČR šéfce Aliance pro rodinu Janě Jochové) a kam chodí její děti do školy.  Nevyhnuli se ani jejímu bývalému muži a zveřejnili i jeho fotografii, číslo telefonu a kontakt na zaměstnavatele. A to všechno jen pro její poznámky o pohlavně nevyrovnaném chlapci, který se domnívá, že je děvčetem.

V rámci spolupráce převzato z Konzervativních listů Redakčně upraveno.  

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč