Marihuanové přemety amerických demokratů

„Nikdo by neměl jít do vězení za kouření trávy“, řekla Bidenova viceprezidentka Kamala Harrisová o víkendu v texaském Austinu a dav jásal…
Toho si všiml John Dennis, šéf republikánů v kalifornském San Franciscu a připomněl, že Kamala Harrisová, jako generální prokurátorka státu Kalifornie, poslala do vězení nejméně 1 560 lidí za trestné činy související s marihuanou.
Zcela totožnou větu, jako Harrisová, pronesl v květnu 2019 i Joseph Biden. Ten, ač byl dlouhá léta tvrdým oponentem drogového uvolnění (sám v roce 1994 jako senátor prosadil zpřísnění drogových deliktů) ve čtvrtek rozhodl o amnestii všem, kteří vykonávají trest vězení za držení malého množství jakékoliv drogy. To, že je amnestie prezentována jako plošná milost pro uživatele marihuany, je tedy lež.
Ze své funkce je však Joseph Biden oprávněn omilostnit pouze federální vězně a vězně z District of Columbia, takže dohromady bude předčasně propuštěno okolo 6 500 lidí.
Nutno podotknout, že žádný federální vězeň si neodpykává trest pouze za držení marihuany. Všichni federální vězni byli odsouzení za držení jiných drog nebo ve spojení s jinými zločiny, takže hysterický projev Harrisové je tak vlastně i v tomto ohledu hloupý.
Amnestie Josepha Bidena zohledňuje vysokou míru tolerance Američanů vůči marihuaně. Podle loňského průzkumu je 68 % Američanů pro její legalizaci a postavení na roveň tabáku a alkoholu.
Prezident ze své funkce nemůže změnit kvalifikaci marihuany a učinit z ní nástroj lékařské péče nebo jí zlegalizovat zcela podobně jako to učinilo již 19 států USA. To by musel učinit Kongres zákonem.
V rámci listopadových kongresových voleb proběhne referendum v dalších státech, kde budou voliči hlasovat o rekreačním používání marihuany. Jde o státy Arkansas, Maryland, Missouri, Severní Dakota a Jižní Dakota.
Co se týče marihuanového průmyslu, ten je ve Spojených státech obrovský. Jeho roční obrat se za rok 2021 vyšplhal na neuvěřitelných 33 miliard dolarů, což je zhruba HDP Lotyšska.
Ve Spojených státech jsou drogy v rámci federální trestnosti rozděleny do skupin, které zohledňují stupeň zneužitelnosti, a tak je marihuana ve stejné kategorii, jako heroin, ale v závažnější kategorii, než momentálně nejoblíbenější fentanyl, který je považován za daleko nebezpečnější.
Tato kategorizace má však svůj jasný smysl, neboť zohledňuje mj. také dostupnost a rozšířenost jednotlivých drog. A jak připomínají odborníci, je úplně jedno, zda řídíte automobil pod vlivem fentanylu nebo marihuany.
Problém marihuany je hlavně v její mimořádně pestrém chemickém složení – existuje velké množství odrůd a neustále se šlechtí další, a prodejci tyto odrůdy navíc kombinují nebo je „túrují“ různými katalyzátory. Tím způsobuje marihuana velmi nečekané reakce uživatelů a jde tak vlastně o vůbec nejriskantnější drogu na trhu.
Nejnovější studie též staví do protikladu nepopiratelné léčebné výhody marihuany s vyšším postižením kognitivních funkcí jejich uživatelů. Tyto studie tvrdí, že úleva, kterou mohou nemocní zažít, je až nepřiměřeně vyvažována zhoršeným sebeovládáním během intoxikace THC. U nemocných s roztroušenou sklerózou jde především o zhoršenou paměť, což může mít fatální následky a např. u nemocných AIDS jde o zvýšení rizika přenosu infekce na další osoby. Ačkoliv jsou výsledky marihuany v oblasti mírnění bolesti výtečné, jde vždy o drogu s krátkodobým účinkem bez ambice řešit příčinu.
(I když umím pochopit soucitnost k trpícím, tak já osobně bych chtěl rozhodně skonat s čistou hlavou a nikoliv zfetovaný.)
Ve federálních věznicích v USA nesedí žádný kuřák marihuany. Sedí tam především drogoví dealeři. Ti, co měli štěstí a byli policií zrovna odchyceni jen s malým množstvím drogy, ty Joseph Biden propustí. Takto politicky deklarovaná vyšší míra tolerance k drogám, způsobí především snížení jejich ceny a zvýší míru jejich užívání.
Bidenův signál s amnestií si tak můžeme vyložit, jako apel všem americkým feťákům, aby přišli v listopadu volit Demokratickou stranu. Jestli skutečně přijdou, to se neví, poněvadž obecně tito lidé k volbám nechodí. Patří mezi tu třetinu Američanů, kterým je celý politický systém a kdo právě vládne Kongresu, úplně ukradený.
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!