Manipulátorské vysvědčení

Možná by redaktvorstvo Manipulátorů mělo provést soudružskou sebekritiku. Mělo přece napsat „dívky s pindíky v učebnicích pro malé děti jsou v pořádku“ a ne se tvářit, že manipuluji s fakty.

Léto začalo, školní rok skončil, blíží se období lesů, vod a strání, moří a hor a volna a já bych chtěl splatil jeden dluh: informovat vás, jak skončilo naše škádlení s webem Manipulátoři.

Proč jsem Manipulátory zažaloval, už víte, a také o úspěchu v poločase. Odvolací instance následně rozsudek soudu prvního stupně z procesních důvodů zrušila, protistrana to oslavovala a jásala, že spor bude pokračovat.

Pokračoval. A skončil k mé úplné spokojenosti.

Nyní mohu ohlásit, že případ je už pravomocně skončený. Dostal jsem vše, co jsem chtěl.

Manipulátoři se omluvili – nemám tím na mysli první verzi omluvy, kde naznačovali, že se spletli pouze ohledně zdroje informací. Nyní již zveřejnili plnotučnou omluvu: „Naše obvinění advokáta Jakuba Kříže z manipulace a ze lži v těchto článcích se nezakládalo na pravdě. Omlouváme se panu Jakubu Křížovi za neoprávněný zásah do jeho práva na ochranu osobnosti.“

Zaslali mi písemnou omluvu:

Protože nakonec přistoupili na všechny mé požadavky, nebylo už o co se soudit, a tak jsme řízení ukončili soudním smírem:

Upřímně, strategii Manipulátorů v řízení jsem nikdy nepochopil. Nejdřív z vás dělají hlupáka a nevzdělance, pak se napůl omluví, pak hlasitě oslavují úspěch u odvolačky, aby chvíli na to dobrovolně přistoupili na všechny mé požadavky. Jediné racionální rozhodnutí bylo to poslední. Manipulátoři se tím vyhnuli platbě za soudní překlady pasáží z neexistujících učebnic.

Co říci závěrem?

S odstupem několika let je ten spor vlastně směšný. Dnes jsou požadavky na výuku o klucích v holčičím těle tak hlasité, že je nelze přeslechnout. A hlavně, z woke pohledu je to OK. Možná by redaktvorstvo Manipulátorů mělo provést soudružskou sebekritiku za to, jak se ke kauze tehdy postavilo: mělo přece napsat „dívky s pindíky v učebnicích pro malé děti jsou v pořádku“ a ne se tvářit, že manipuluji s fakty.

Myslím, že to něco vypovídá o tom, jak funguje progresivistická masáž: kdo poukazuje na důsledky nějaké agendy, přehání, nikdo rozumný o tom přeci nemůže pochybovat. A kdo přehání, ten dezinformuje. A když se ona realita, která vůbec neměla existovat, stane nepřehlédnutelnou, zatleskáme ji, a kdo je proti, tak nenávidí.

Užívejte léto, milí čtenáři.

Autor je advokát. Publikuje na svém blogu.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme