Malá sonda do mozků europoslanců

Nemůžete pochopit, proč velká část europoslanců sveřepě ignoruje jednoznačná energetická fakta? Vysvětlením je, že ignorují všechna fakta, která nepasují do jejich levičáckých schémat.

Evropští i američtí progresivisté se shodují v tom, že za všechno špatné můžou běloši. Přesněji bílí muži, z žen má tuhle odpovědnost asi jen baronka Margaret Thatcherová. Nikdo a už vůbec ne nějaká fakta je nepřesvědčí o tom, že nemají pravdu. Protože takhle to odpovídá jejich zvrácené ideologii. Stejný přístup pak aplikují na energetiku a všechno další, co chtějí ve jménu své ideologie změnit. Ilustrativní příklad nyní přinesly Novinky.cz, když informovaly o tom, jak se v europarlamentu mluví o případu Roma, který sice zemřel v sanitce po zpacifikování policií, ale jeho smrt způsobily drogy, nikoli policisté (zde).

„Stanislav Tomáš, evropský občan, Rom, občan České republiky zemřel po brutálním policejním zákroku. Byl udušen,“ citují novinky výrok španělského europoslance Juana Fernanda Lópeze Aguilara ze Španělské dělnické socialistické strany. Tato slova pronesl na plénu europarlamentu. A nabídl také srovnání s George Floydem, jehož skon odstartoval rozsáhlé rabování amerických měst pod hlavičkou BLM a pod praporem údajného „boje proti diskriminaci a rasismu“.

Španělský socialista (nebo snad komunista?) ovšem nespatřuje paralelu v tom, že oba muži byli zfetovaní, nýbrž v tom, že proti nim zasáhla policie. Výsledky českého vyšetřování ovšem nebere v úvahu. Jisté pochyby vyjádřil i řecký místopředseda Evropské komise odpovídající za „podporu evropského způsobu života“ Margaritis Schinas a maltská eurokomisařka pro rovnost Helena Dalliová prý hodně očekává od závěrů nezávislého šetření, jež vede zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková. Mimochodem, eurokomisařka Dalliová má za cíl, aby celá EU přistoupila ke kontroverzní Istanbulské úmluvě.

„Když jsem jim (dalším europoslancům) poskytl videa i výpovědi svědků, řekli mi, že je to nezajímá, protože policejní vyšetřování bylo zmanipulované a nemohou věřit českým úřadům,“ citují Novinky europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL). „Dával jsem europoslancům příklady o zapojení Romů ve společnosti, ale tvrdili mi, že to je propaganda. Většinou se pak odkazovali na zprávy neziskových organizací, pro které je segregace a rasismus téma,“ řekl také Novinkám Zdechovský. Na postoj europoslanců, o kterých mluví, platí známé rčení o tom, „že nebudu věřit ničemu, co jsem sám nezmanipuloval“. Bohužel.

Obdobně však přistupuje řada europoslanců i k energetice a celému Zelenému údělu (Green Deal). Také předem odmítají vzít v úvahu fakta, že v noci a pod mrakem fotovoltaika nepracuje a za bezvětří zase nepracují větrné elektrárny. A tak požadují, aby evropské státy měly energii právě z těchto zdrojů. Což znamená, že dokud budou o osudu EU rozhodovat takoví lidé, nic se nezmění. Z cesty do ekonomického průšvihu totiž neuhnou ani o píď. Protože jim to káže jejich ideologie.

 

Převzato z webu iUhli.cz

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!