Kupte si elektromobil!

„Kupte si elektromobil a ceny benzínu vás přestanou zajímat…“ To řekl včera Pete Buttigieg, Bidenův ministr dopravy, v reakci na vysoké ceny benzínu a vyzval Američany, aby si pořídili elektrická auta. Prý nejsou tak drahá, jak se povídá.

Připomeňme, že ceny benzínu vzrostly v letošním roce průměrně o padesát procent, leckde je cena už i dvojnásobná ve srovnání s cenami za vlády Donalda Trumpa.  A také připomeňme, že průměrná cena elektromobilu je v USA 55 676 dolarů (cca 1, 25 mil. Kč) oproti ceně 25 240 dolarů (555 tisíc Kč) za automobil se spalovacím motorem.

Kdo si to může dovolit?

Americký trh je pochopitelně součástí globalizovaného trhu s ropou, nicméně ceny v USA vyrostly ve srovnání s jinými částmi světa poněkud více. Svůj díl odpovědnosti nese Joseph Biden svým jedovatým zeleným jazykem a nově také hrozbou uzavírání ropovodů z Kanady.

Mercedes Schlappová, bývalá ředitelka strategické komunikace Bílého domu v Trumpově vládě, ke zprávě Buttigiega ironicky řekla, že každý ve světě ministra Buttigiege si může dovolit koupit elektromobil.

Pete Buttigieg se svým homosexuálním partnerem a dětmi, které se jim nějakým zázrakem narodily…

Republikánka Mercedes Schlappová (48) působila v Bílém domě už za George W. Bushe, po roce 2019 se stala hlavním mediálním poradcem prezidenta Trumpa pro volební kampaň.

Práci pro prezidenta Trumpa si pochvalovala jako vzrušující a dynamickou. Občas jí sice dělaly starosti prezidentovi nečekané statusy na sociálních sítích, které jí doslova budily uprostřed noci. „Náš tým je tu, aby ho podpořil“, vyjádřila se s diplomatickým úsměvem k tomuto inovátorskému politickému marketingu prezidenta. (Po Trumpovi se pak začali opičit ostatní politici z celého světa, kteří do té doby považovali sociální sítě za nehodné těchto skvělých mužů a žen.)

Trumpovy chyby

Za svou největší chybu v rámci předvolební kampaně 2020 považovala stát Georgia, který byl považován za předem vyhraný a přitom šlo o bojiště. (Když nebojuješ, nemůžeš vyhrát.) Druhou chybu, kterou zmínila, byla absence jakékoliv právní strategie.

(V tomto jsme s Mercedes za jedno. Slabá úroveň žalob Trumpovy volební kampaně ohledně platnosti volebního výsledků v jednotlivých okresech, a také neexistence centrální koordinace pozorovatelů voleb, stojí z velké části za neúspěchem podaných žalob, které se ani nemohly stát soudními bitvami.)

Mercedes Schlappová (na obrázku) je potomkem kubánských přistěhovalců, její otec byl za vlády Fidela Castra vězněn, poté z Kuby uprchl a usadil se v Miami.

Jako konzervativní politický komentátor pracuje Schlappová pro Fox News a jiná anglická i španělská média. Její manžel Matt je předseda Americké konzervativní unie. Mají spolu pět dcer a žijí v Miami na Floridě.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!