Kovy spolu s mainstreamem. Překvapivé?

Poprvé jsem viděla youtubera Kovyho. Slyšela jsem o něm, ale nikdy jsem neměla potřebu si cokoli z jeho nabídky pustit. Vím, že nepatřím do jeho cílové skupiny. Na FB však moje známá z katolického kostela sdílela jeho video s poznámkou: „Jedno z nejlepších vyjádření k vraždě v Bratislavě, které jsem v poslední době zaznamenala.“ A to mě zaujalo. Upřímně řečeno jsem však čekala zcela opačné pojetí problematiky, než video přináší.

Kovy (dosud jsem ho nikdy neviděla) na mě zapůsobil jako milý, pohledný a sympatický mladík. Nevěděla jsem, že je homosexuál. Pochopila jsem až z jeho proslovu a podotýkám, že jeho sexuální orientace je mi jedno. Co mě ale překvapilo, bylo jeho vztažení útoku v Bratislavě k prosazení práv LGBT. Ostatně tak, jak jsme to mohli vidět v mediálním obraze této neuvěřitelné, neomluvitelné bratislavské události.

Kovy se nejprve se svými sledovateli podělil o své pocity homosexuála, které cítil na svých cestách do Ruska, Iránu, Norska. Zkušenosti, které nebyly vůbec příjemné, které v něm budily strach, ohrožení. V protikladu k tomu uvedl, že v naší zemi se cítí dobře. Pak odsoudil hrůznou událost v Bratislavě. V tomto bodě, bez ohledu na generační vzdálenost, jsem s ním naprosto zajedno. Vše ostatní mě ale dosti vyděsilo. Nelíbí se mu totiž přístup politiků, kteří dle něho dostatečně neodsoudili bratislavský čin. Dokonce použil spojení „omluva vraždy“ či „prodavači strachu.“ A velmi autenticky pak popsal, jak složitá je situace homosexuála.

Myslím, že mládí toho sympatického člověka může být důvodem, proč si možná ani neumí představit, že i lidé mimo LGBT komunitu řeší složité životní situace, protože život prostě takový je. Není ráje na zemi. Současnost ale často vyvolává dojem, nadšeně přijímaný právě mladými, že hlavní hodnotou života, na kterou mají právo, je být v pohodě! Dokonce se Kovy domnívá, že každý by měl být majákem, který tuto „pohodu“ bude nejen hlídat, ale i šířit. To je z mého pohledu, slovy Kovyho, v pohodě. Co však příliš jako „v pohodě“ nevnímám, je souzení druhých. V tomto případě politiků. Ve svém příspěvku zmínil CNN Prima News a vystoupení senátorky Daniely Kovářové s poukazem, že mu nad tím zůstával rozum stát: „To, že CNN Prima News vyvěsí takovouhle anketu (v obraze – Vadí vám LGBT komunita? Ano/Ne) a ke komentáři vraždy dvou lidí, kteří jsou součástí komunity, si pozve Danielu Kovářovou, která se po týhletý komunitě vozí a staví si na tom brand jakýsi normálnosti!“

Viděla jsem v minulém týdnu jak pořad se senátorkou Danielou Kovářou na CNN Prima News, tak rozhovor Veroniky Sedláčkové s poslancem Markem Bendou. Oba čin v Bratislavě odsoudili, oba však byli moderátorkami tlačeni k vyjádření, zda přístup k požadavku LGBT na tzv. manželství pro všechny nezavdává podnět k takovým činům!!! Naprostá nehoráznost přístupu novináře. Zkratka, kterou obě novinářky opakovaně použily, byla navíc tak složitou konstrukcí, kterou – byť ji několikráte opakovaly – nebyly schopny logicky pojmout. Prostě něco v tom smyslu – když nepodporujete manželství pro všechny, pak podporujete vraždu homosexuálů. A tuto tezi slavný youtuber Kovy bezezbytku převzal.

A já čekala, že slavný youtuber bude mluvit o tom, že tak hrozný čin odsuzuje nejen proto, že sám patří k napadené komunitě, ale i proto, že si je vědom toho, že vražda je vraždou, ať je obětí člověk z menšiny či z většiny společnosti, protože nenávist není dobrá. Že třeba poznal manipulaci moderátorky vůči senátorce Kovářové a vidí ji jako jeden z nástrojů rozdělování společnosti, kterého jsme svědky. Že prostě svým 121 tisícům sledovatelů přinese jiný pohled na věc, než přinášejí mainstreamová média. Pohled, kterým nezodpovědně nepoštve 121 tisíc sledovatelů proti ženě, která jako právnička nesouhlasí s úpravou zákona o manželství podle aktivistů LGBT. Opravdu takto naivní jsem byla. Nebo je naivní Kovy? Skutečně vážně pranýřoval CNN Prima News aniž pochopil, že je v podobě vedení rozhovoru zcela na jeho pozicích? Opravdu to bystrý Kovy nepoznal? Nepochopil, když jen opakoval téměř doslovně mediální zkratku? Anebo pochopil a jen přilil oleje?

Smutný obraz české žurnalistiky, smutný obraz dopadů české žurnalistiky na společnost, smutný obraz po tolerantnosti volajících aktivistů z LGBT, smutný obraz slavného youtubera a pro mě i smutný obraz o duchovním světě mé známé, sestry v Kristu.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!