Komentovaný rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimírem Putinem X

Tucker Carlson: Kdy podle vás začne říše umělé inteligence?

Vladimir Putin: (Smích) Kladete stále složitější otázky. Abyste na ně mohli odpovědět, musíte být odborníkem na velká čísla, velká data a umělou inteligenci.

Lidstvo v současné době čelí mnoha hrozbám. Díky genetickým výzkumům je nyní možné vytvořit nadčlověka, specializovaného člověka – geneticky upraveného sportovce, vědce, vojáka. Objevují se zprávy, že Elon Musk si již v USA nechal implantovat čip do lidského mozku.

Tucker Carlson: Co si o tom myslíte?

Vladimir Putin: Myslím, že Elona Muska nic nezastaví, bude si dělat, co uzná za vhodné. Nicméně je třeba s ním najít nějakou společnou řeč, hledat způsoby, jak ho přesvědčit. Myslím, že je to chytrý člověk, opravdu mu věřím. Takže se s ním musíte dohodnout, protože tento proces musí být formalizovaný a podléhat určitým pravidlům.

Lidstvo musí zvážit, co se stane v důsledku nejnovějšího vývoje v oblasti genetiky nebo umělé inteligence. Lze přibližně předpovědět, co se stane. Jakmile lidstvo pocítilo existenční hrozbu přicházející z jaderných zbraní, všechny jaderné národy se začaly vzájemně domlouvat, protože si uvědomily, že nedbalé používání jaderných zbraní může lidstvo přivést k zániku.

*****

Komentář:

V tenhle moment už rozhovor meandroval a těkal k celkem irelevantním věcem. Putin to využil jen k tomu, aby nějak chválil Elona Muska. Tucker Carlson ho chtěl asi ukázat jako vůdce, který inteligentně přemýšlí nad širokým spektrem témat, ale nic zázračně chytrého tady z Putina nevypadlo.

Pokračování bude závěrečný díl – žádost o propuštění reportéra Wall Street Journal.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč