Komentovaný rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimírem Putinem VII

Tucker Carlson: Kdo vyhodil do vzduchu Nord Stream?

Vladimir Putin: Určitě vy. (Smích.)

Tucker Carlson: Ten den jsem měl hodně práce.

Vladimir Putin: Vy osobně možná máte alibi, ale CIA žádné takové alibi nemá.

Tucker Carlson: Máte důkazy, že to udělalo NATO nebo CIA?

Vladimir Putin: Víte, nebudu zabíhat do detailů, ale lidé v takových případech vždycky říkají: „Hledejte někoho, kdo má motiv“. Ale v tomto případě bychom měli hledat nejen někoho, kdo má motiv, ale také někoho, kdo má schopnosti. Protože motivů může být mnoho, ale ne všichni jsou schopni se potopit na dno Baltského moře a provést tento výbuch. Tyto dvě složky by měly být propojeny: kdo má motiv a kdo je schopen to provést.

Tucker Carlson: Ale jsem zmatený. Vždyť je to největší akt průmyslového terorismu v historii a největší emise CO₂ v historii. Dobře, takže kdybyste měli důkazy, a pravděpodobně byste je vzhledem k vašim bezpečnostním službám, vašim zpravodajským službám měli, že to udělalo NATO, USA, CIA, Západ, proč byste je nepředložili a nezískali propagandistické vítězství?

Vladimir Putin: V propagandistické válce je velmi obtížné porazit Spojené státy, protože Spojené státy ovládají všechna světová a mnohá evropská média. Konečným majitelem největších evropských médií jsou americké finanční instituce. Copak to nevíte? Takže je možné se do této práce zapojit, ale je to takříkajíc nákladově neúnosné. Můžeme si prostě posvítit na naše informační zdroje, ale výsledků nedosáhneme. Celému světu je jasné, co se stalo, a dokonce i američtí analytici o tom přímo mluví. Je to pravda.

Tucker Carlson: Ano. Ale na tuto otázku byste možná mohl odpovědět. Pracoval jste v Německu. Němci jasně vědí, že to udělal jejich partner v NATO, že velmi poškodil jejich ekonomiku – ta se z toho možná už nikdy nevzpamatuje. Proč o tom mlčí? To je pro mě velmi matoucí. Proč o tom Němci něco neřeknou?

Vladimir Putin: To mě také mate. Ale dnešní německé vedení se řídí spíše zájmy kolektivního Západu než svými národními zájmy, jinak si lze těžko vysvětlit logiku jejich jednání či nejednání. Nejde přece jen o Nord Stream-1, který byl vyhozen do povětří, a Nord Stream-2 byl poškozen, ale jedna trubka je bezpečná a funkční a lze po ní dodávat plyn do Evropy, ale Německo ji neotevře. My jsme připraveni (plyn dodávat), prosím.

Existuje ještě jedna trasa přes Polsko, nazvaná Jamal-Evropa, která také umožňuje velký tok. Polsko ji uzavřelo, ale Polsko žije z německé ruky, dostává peníze z celoevropských fondů a Německo je hlavním plátcem těchto celoevropských fondů. Německo Polsko do jisté míry živí. A oni tu cestu do Německa uzavřeli. Proč? Tomu nerozumím. Ukrajina, které Němci dodávají zbraně a dávají peníze.

Německo je po Spojených státech druhým největším sponzorem, pokud jde o finanční pomoc Ukrajině. Přes Ukrajinu vedou dvě plynové trasy. Jednu trasu Ukrajinci jednoduše uzavřeli. Otevřete druhou trasu a, prosím, vezmete si plyn z Ruska. Oni ji neotevřou. Proč Němci neřeknou: „Dáme vám peníze a zbraně. Otevřete ventil, prosím, ať nám plyn z Ruska projde.

Kupujeme v Evropě zkapalněný plyn za přemrštěné ceny, což sráží úroveň naší konkurenceschopnosti a vůbec ekonomiky na nulu. Chcete, abychom vám dali peníze? Nechte nás slušně existovat, vydělávat peníze pro naši ekonomiku, protože odtud pochází peníze, které vám dáváme“. Oni to však odmítají. Proč? Zeptejte se jich. (Zaklepe na stůl.) Tak to mají v hlavě. Jsou to vysoce nekompetentní lidé.

Komentář
Tady Putin bezděčně odhalil něco o své možné motivaci. Jestli Putin čekal, že Německo zatlačí na Polsko a Ukrajinu, když nebude Nordstream, aby znovu otevřeli Jamal a plyn pustili tudy, nedává mu to motiv?

A ta jedna trubka Nordstreamu 2 co zůstala v pořádku – proč CIA tu práci nedokončila?

Rusko nemá vliv na velká světová média a svou propagační válku vede podvratně pomocí internetových trolů. Ale ani trolové nepřišli s žádnými důkazy a všechna jejich logika se odvíjí od toho „no to je přece úplně jasný né? Proč by si Rusové vyhazovali vlastní trubku?“ Jenže na tuhle otázku právě teď bezděčně Putin odpověděl. Protože jeho kalkulace byla, že Němci zatlačí na Polsko a Němci zatlačí na Ukrajinu a budou mít plyn přes Jamal. A že se to tak nestalo je podle něj jen proto, že německé vedení teda musí být duté jako dřevo.

Ve světě Putina jsou totiž všichni zkorumpovaní nebo zkorumpovatelní a jde jim jenom o ty peníze. A kdo se náhodou zachová jinak, tak je to proto, protože je blbej.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč