Kolik baterií potřebuje Německo?

Připusťme, že lidé vyznávající konec světa z důvodu klimahavárie, jsou skutečně schopni do roku 2035 zcela zruinovat všechny západní ekonomiky a veškerou elektřinu vyrobit z alternativních energetických zdrojů, tedy především z fotovoltaických a větrných elektráren.

Víme, že ty nejlépe umístěné fotovoltaiky a větrníky mají maximálně 50% účinnost. Po zbytek doby elektřinu nevyrábí, protože nesvítí slunce nebo nefouká vítr.

Elektrická síť napájená takovými zdroji bude vyžadovat ohromné skladovací kapacity, aby jí bylo dostatek v době, kdy nesvítí slunce nebo nefouká vítr. Množství naakumulované elektřiny, které bude potřeba, bude ale vskutku ohromující.

Vezměme třeba Německo, které v „energetické transformaci do světa bez fosilních paliv“ došlo v rámci Evropy jistě nejdál a jeho moderní technologie také ušetří daleko nejvíce elektřiny.

Energetický expert Roger Andrews došel k závěru, že Německo bude muset mít baterie o kapacitě 25 000 GWh. Jiní dva energetici, Ruhnau a Qvist, však vypočítali vyšší hodnotu: Německo bude podle nich potřebovat 56 000 GWh.

Je zřejmé, že existuje velká nejistota, pokud jde o plánování potřebného objemu akumulace elektřiny, ale tyto dva uvedené výpočty dobře popisují velikost problému – jde o projekci, která hovoří v řádech desítek tisíc GWh.

Německo však podle vlastních odborníků důsledně pracuje na dvacetinásobném rozšíření své dosavadní akumulační kapacity. Do roku 2031 bude mít k dispozici 8,81 GWh.

Jinak řečeno, Německo plánuje, že rozšíří svou bateriovou flotilu na 0,016 % až 0,036 % toho, co bude skutečně potřebovat.

Neexistuje nikde na světě, a dokonce ani v Kalifornii, reálný energetický projekt zahrnující výrobu elektřiny pouze z alternativních zdrojů. Jde o technický nesmysl a tedy i o gigantický podvod, na němž vydělá jen hrstka „environmentálně odpovědných“. Zbytek čeká jen tma a zima.

Na obrázku vidíme návrh bateriového úložiště v australském Queenslandu od společnosti Vena Energy. Zařízení má kapacitu poskytnout 150 MWh úložiště.

Jenže 150 MWh je pouze 0,15 z jedné GWh. Jinými slovy, k vytvoření 25.000 GWh úložiště, které bude potřebovat Německo, by bylo zapotřebí asi 167.000 zařízení, které vidíme na obrázku.

Zbavte se politiků, kteří čichají vaší uhlíkovou stopu, nenakupujte u firem, které papouškují ekologistická zaklínadla a pohlavkujte své děti pokaždé, když se jim zachce demonstrovat proti počasí. Jednou vám za to poděkují.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme.