Když chce Židovka zpívat…

Do druhého semifinále se v soutěži Eurovision ve švédském Malmö probojovaly Lotyšsko, Nizozemsko, Rakousko, Norsko, Řecko, Estonsko, Švýcarsko, Gruzie, Arménie a … Izrael. A to se ukázalo být jako problém.  Alespoň pro tisíce propalestinských demonstrantů, mezi kterými nemohla  chybět v palestinském šátku ani Greta Thunberg.

Za Izrael nastoupila dvacetiletá, v Rusku narozená zpěvačka Eden Golani a její postup do druhého semifinále vzbudil v Izraeli nadšení. V Jižní Evropě a obecně ve středomoří je soutěž Eurovision mimořádně populární, je to takové jejich mistrovství v hokeji. Byly to mimochodem hlavně italské hlasy, které Golani dostaly do vedení… Mnohem méně nadšení to ale vyvolalo mezi asi pěti tisíci protestujícími v samotném Malmö. Ti demonstrovali nejen proti izraelské politice v Gaze, ale proti tomu, aby se izraelská zpěvačka vůbec mohla soutěže zúčastnit.  Akce proto připomíná policejní manévry.

Už jen příjezd Eden Golani si vyžádal kolonu policejních aut. Ano, kolona desítek aut (část z nich opancéřovaných) je dnes v Evropě nutná, aby se dvacetiletá popová zpěvačka mohla účastnit hudební soutěže…

Hala, kde se Eurovision koná, je obklopena betonovými bloky a kovovými zábranami. A všichni účastníci musí projít přes detektory kovů.

Evropská vysílací unie už preventivně zavedla do vysílání technologii na odstínění bučení, protože očekávala, že během Edenina zpěvu bude část diváků bučet. A sama zpěvačka si zpěv nacvičovala při zvuku bučení, aby  byla dokonale připravená.

Těžko říct, zda byla připravená na to, co se bude dít na náměstí před jejím hotelem. Ano, takto to tam vypadá… Že by opustila hotel a šla třeba do restaurace, je naprosto vyloučené.

Když si na chodbě v hale, kde se soutěž odehrává, zatancovala se zpěvákem skupiny Finish Käärijä, video se dočkalo tisíců nenávistných komentářů, až se zpěvák skupiny raději na Instagramu omluvil za to, že byl viděn s izraelskou zpěvačkou…

A při přímém přenosu přerušila belgická veřejnoprávní televize vysílání, aby mohla přečíst protiizraelské poselství

 

Tak si poslechneme, s čím vlastně Eden Golani zabodovala, ne…?

YouTube player

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč