Kdo všechno je terorista?

Nikým nekontrolovaná komunikace na sociálních sítích ohrožuje zdárné prosazení demokratického socialismu ve Spojených státech. I touto větou lze charakterizovat včera zveřejněnou Národní strategii boje proti domácímu terorismu vlády Joe Bidena.

Znamená další podstatné omezení svobody projevu na sociálních sítích, což je asi nejjasněji vyjádřená politická pozice Josepha Bidena k 75 milionům Američanům, kteří volili v loňských prezidentských volbách Donalda Trumpa.

Kdo není s námi, je…terorista!

V zásadě jde Bidenově vládě o společenskou eliminaci politických nepřátel tím, že je označí za společensky nepřijatelné teroristy.

Válku s terorismem vedou Spojené státy už od roku 2001, Američané si na ni zvykli a je pevnou součástí jejich životů. Tomuto marketingovému vzorci odpovídá i vyjádření ministra vnitřní bezpečnosti Alejandra Mayorkase, který vnik několika stovek demonstrantů 6. ledna do budovy Kapitolu přirovnal právě k 11. září 2001, kdy došlo k sérii muslimských teroristických útoků v USA, při nichž zemřelo na 3 000 Američanů.

Nahrazení islámského terorismu, terorismem bílých rasistů (rozuměj voličů Donalda Trumpa) směřuje ke dvěma cílům:

1) Předně jde o identifikaci – označení nových nepřátel uvnitř Spojených států. Tím jsou právě nenávistní voliči Trumpa. Tzn. nejsou jimi islámští a/nebo levicoví radikálové, ale všichni, kteří nepřijímají zásady demokratického socialismu, odmítají kritickou teorii rasy a trvají na regulérních volbách.

2) Druhým cílem marketingové výměny reálného islámského terorismu za imaginární bílý rasistický terorismus je v podstatě legalizace všech souvisejících (a i budoucích) bezpečnostních opatření, které mají boj Josepha Bidena ještě více politicky zviditelnit.

Jak v 50. létech

Pokud si totiž v Národní strategii boje proti domácímu terorismu zalistujeme, nalezneme v ní, vedle mnoha nedůležitých blábolů také věty, které nám jako na potvoru až nepříjemně rezonují s naší nedávnou komunistickou minulostí:

„Musíme zůstat ostražití v našem vytrvalém úsilí v ochraně našeho národa a našich demokratických principů.“

 Strategie vyžaduje „větší kontrolu příspěvků na veřejných sociálních médiích a lepší koordinaci mezi bezpečnostními agenturami“.

 Mezi nejsmrtelnější prvky domácího terorismu v USA jsou rasově nebo etnicky motivovaní extremisté, kteří se zasazují o nadřazenost bílé rasy.

Jak přesně si američtí socialisté představují „implementaci strategie pro shromažďování a analýzu zpravodajských informací o bezpečnostních hrozbách z veřejných příspěvků na sociálních médiích“, je celkem jasné. Provozovatelé budou vládou ještě více tlačeni k shromažďování informací o jednotlivých uživatelích s cílem je přesněji identifikovat, a současně budou nabádáni k hlášení všech, kteří budou např. události z 6. ledna zlehčovat, či – stejně jako já – vinit z tehdejší eskalace násilí ostrahu Kapitolu, nebo třeba jen šířit nevhodné informace o politických přehmatech Demokratické strany či nepříjemné otázky z minulosti týkající se třeba Huntera Bidena.

Tomu odpovídá i apel ministra Mayorkase, který po komunisticku vyzývá Američany, aby „sledovali své zradikalizované přátele nebo členy rodiny“ … neboť „největší riziko pro bezpečnost státu představují bílí rasisté“.

Jste další na řadě

V praxi je tato Národní strategie politickým vodítkem – nejedná se tedy o právní dokument mající sílu výkonného nařízení prezidenta či jiné právní normy. V podstatě jde o směr vývoje bezpečnostní politiky uvnitř státu. Jako takový je de facto závazný pro všechny, které může Joseph Biden odvolat z funkce.

Tyto i jiné materiály Bidenovi administrativy dokládají, že snahy republikánských guvernérů zakázat na školách výuku kritické teorie rasy nebo vydávání COVID PASů nebo třeba zakázat účast na atletických závodech psychicky narušeným mužům, aby soupeřili se ženami, má své jasné opodstatnění: Jde o snahu ochránit občany republikánského státu před buzerací demokratické federální vlády. Nejde tedy jen o politickou snahu vymezit se populární formou vůči demokratům.

Těm Američanům, kteří tyto republikánské snahy častovali slovy o tom, že „máme jiné starosti“, dochází, že se mohou již brzy ocitnout na jednom z nepřeberného množství seznamů ministerstva spravedlnosti třeba jen za odmítání teorie o klimatických změnách, které způsobil každý Američan, který nemá auto na baterky. Terorismus má, viděno okem demokratického socialisty, totiž nekonečně mnoho podob, z nichž některé navíc dosud ještě neznáme. Nemusíte být jen bílý rasista, který se stěhuje z oregonského Portlandu, protože se tam s Antifou nedá bezpečně žít. Teroristou, kterému na letišti vybalí všechny kufry, se můžete stát podle Bidena proto, že na Facebooku napíšete, že islámští teroristé jsou ke svým zbabělým činům motivování svým náboženstvím…

Demokratická strana si je dobře vědoma perfektně ústavou dané svobody projevu. K tomu, aby jí omezila, však nepotřebuje riskovat prosazování zákona, který bude posléze označen jako protiústavní. Demokraté jdou cestou politických prohlášení, které v případě této nové Národní strategii boje proti domácímu terorismu, směřují k uším provozovatelů sociálních sítí. Ti tvoří své „zásady komunity“ a ti tedy i určují, o čem Američané budou moci psát a diskutovat.

V tomto ohledu můžeme Bidenovu snahu „o bezpečnost Američanů“ označit za nám dobře známou komunistickou praktiku, kdy není určité veřejné vyjadřování sice oficiálně zakázané, ale prakticky zakázané je. Na to si každý starší český kytarista, hrající ve vlaku Karla Kryla, jistě dobře vzpomíná…

Na obrázku je Alejandro Mayorkas (61), od února 2021 ministr vnitřní bezpečnosti Bidenovi vlády. Je členem Demokratické strany, narodil se v kubánské Havaně. V Senátu Kongresu byl potvrzen hlasováním v poměru 56:43. Pro jeho jmenování do funkce hlasovali i republikáni, mezi nimi např. Mitt Romney a jemu podobní. Mayorkas je proti Trumpově zdi na jižní hranici a podporuje udělení občanství všem nelegálním přistěhovalcům. Vzděláním je právník, specializuje se na kybernetickou bezpečnost. V roce 2015 pomohl několika zahraničním investorům se zelenými kartami, za což ho vůdce republikánské senátní menšiny Mitch McConnell při grilování v Senátu označil za pokladníka Demokratické strany. Katastrofickou situaci na jižní hranici nepovažuje Mayorkas za kritickou a nepovažuje za nutné činit „nerozvážná rozhodnutí“, a to i přesto, že imigrace drtí dvacetileté rekordy.

Mayorkas je typický oddaný a systematický technokrat bez politického výrazu, dobře sloužit by mohl v zásadě jakékoliv vládě a režimu. Přijal tezi o největším americkém nebezpečí právě na Facebooku a to z něj dělá důležitého a věrného spojence Josepha Bidena.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujem