Kdo v Německu kope za Rusy?

Kdybyste nevěděli, tak v Německu mají taky “mírovou iniciativu”. Organizuje ji Sahra Wagenknecht, někdejší dlouholetá předsedkyně Die Linke, která mimo jiné proslula svým výrokem, že zdanění majetku by mělo být až 90%. Druhou iniciátorkou je Alice Schwarzer, což je od 70. let naprostá ikona feminismu v Německu. Ta zase významně kdysi přispěla k liberalizaci potratových zákonů.

Manifest už pochválil předseda frakce AfD v Bundestagu Tino Chrupalla a poslal na velkou demonstraci v Berlíně nějaký svoje hnědokošiláče, což se nesetkalo úplně s pochopením. Do toho se tam motá Margot Käßmann, Předsedkyně rady Evangelické církve v Německu, tedy luteránů. Käßmann se nechala slyšet, že “má dost pokory, aby věděla, že se proviňuje na lidech, kteří se chtějí bránit se zbraní v ruce” a že prý “pacifismus zná také jiné narativy než ty militaristické, jako třeba meditaci, diplomacii, nenásilné řešení konfliktů a civilní odpor”. Fakt, držitelka nejvyššího úřadu v rámci luteránské církve. Církve, která mimochodem doznala v posledních letech srovnatelného úbytku členů jako katolíci, ačkoli poslušně adoptovala skoro všechny představy sekulárního světa, jak má vypadat církev a je zcela konformní se vším, co si hrdlo a jiné údy moderního člověka ráčí.

Pak to podepsal samozřejmě Eugen Drewermann, onen kněz, nad kterým Putna nedávno trapně v podcastu Deníku N lkal, jak mu ublížila církev odebráním kanonické mise. A, neupadněte, dokonce Günter Verheugen, bývalý vizeprezident Evropské komise! Samozřejmě další ikona Die Linke Gregor Gysi, což je takový zvláštní komunista, který za minulého režimu jako advokát obhajoval disidenty a proslul svým řečnickým uměním a zábavnými projevy. Pak samozřejmě celá řada umělců, ale to asi nestojí za řeč ani komentovat, o tom víme své i doma.

U CDU je mimochodem jediný opravdu nezanedbatelný obhájce Ruska bývalý šéf Úřadu pro ochranu ústavy Hans-Georg Maaßen, který na sebe upozornil minulý rok hysterickým ječením na Twitteru, že “nechce zmrznout”. Toho se strana už několik měsíců snaží vytlačit domlouváním, ať to složí dobrovolně. Jestli i on podpořil manifest, to se mi nepodařilo dohledat. Je to ale celé opravdu pestrá směsice lidí se silným levicovým zastoupením, takže až vám někdo bude vykládat, že v Evropě jsou proruští hlavně konzervativci, tak mě zavolejte, já to vyroluju a bude ticho po pěšině.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!