Kdo může za pokles Pirátů? Že by Piráti…?

Piráti tvrdí, že za pokles jejich preferencí mohou „Babišovy hnojomety“, a zároveň obviňují z útoků i koalici SPOLU. Tvrdí, že pomáhá vyhrát volby Babišovi. Jeden by řekl, že jen těchto deset vybraných počinů Pirátů z posledních pár měsíců udělalo pro eventuální vítězství ANO více, než všechna posměšná memes světa, a Babišovým hnojometům (jistě existujícím) poskytlo výplň.

1) Přejmenovali svou mládežnickou organizaci z Mladých Pirátů na Mladé Pirátstvo s odůvodněním, že původní název vylučoval ženy (v Pirátech se obecně spíše nevyskytující), trans a nebinární osoby.

2) Pirátský poslanec Ondřej Profant navrhl, aby z občanských průkazů zmizel údaj o pohlaví, protože způsobuje utrpení trans a nebinárním lidem. Trans lidé si ve skutečnosti mohou spolu se změnou pohlaví tento údaj v dokladech nechat úředně změnit; jde tedy primárně o tzv. nebinární osoby, které se neidentifikují jako žena a muž.

3) Člen Mladého Pirátstva Kryštof Stupka (známý třeba bojem proti rasistickým polštářům v Bille a organizací antikapitalistické LGBTQ akce Reclaim Pride) pořádal demonstraci před maďarskou ambasádou za práva LGBTQ lidí, kde pohovořil pirátský europoslanec Mikuláš Peksa a vyzýval k tvrdšímu zásahu proti vládám ve Varšavě a Budapešti.

Výpadů Peksy na adresu Maďarska je tolik, že je nemožné vybrat rozumný počet linků, lze jen doporučit Google. Část výtek může být jistě pravdivá, jisté však je, že Peksa požaduje trestání Maďarska (a Polska) i za jeho rozhodování v oblastech, které explicitně nespadají do oblasti kompetencí EU (potratová politika, sexuální výchova apod.)

4) Europoslanec Marcel Kolaja na Twitteru připustil, že cílem Pirátů je posílit pravomoci Evropského parlamentu (který je obvykle výrazně radikálnější, než další dvě unijní instituce, Komise a Rada) a odstranit hlasování konsenzem v Radě. Konsenzus je už v současnosti omezen na velmi úzký okruh otázek týkajících se daňových politik nebo zahraniční politiky. Znamenalo by to například konec české podpory Izraele.

Dále v diskusi Kolaja přirovnal roli českého parlamentu, do něhož Piráti na podzim kandidují, k roli kraje Vysočina.

5) ODS podle Kolaji představuje cestu homofobní diktatury.

6) Peksa je šéfem evropských Pirátů (ne, není to žádný muslim, pokud vás to uklidní, ale spíše neuklidní), vedle politiky Maďarska je jeho zájmem zelená politika – současné zelené cíle EU a z nich vyplývající Timmermansův plán, který se jako radikální setkal s tvrdou kritikou i v Německu a Francii (Macronův zelený muž, europoslanec Pascal Canfin, Timmermansův plán označil za pyromanii s ohledem na sociální důsledky zdražování každodenních potřeb), považuje za příliš umírněné, sám v Bruselu prosazoval ještě rychlejší snižování emisí.

7) Radní a kandidát na ministra Adam Zábranský se na Twitteru pochlubil podporou neziskových organizací: „Nechápu politiky, kteří nadávají na neziskovky a aktivisty. Já bych naopak chtěl, aby neziskovky, které dělají dobré a důležité věci, byly v Česku silnější.“ Uvedl, že posílá peníze například Konsentu, Romským stipendiím, Obráncům zvířat, Fridays for Future nebo Pulse of Europe. Jako důkaz přiložil výpis z transparentního účtu, z něhož vyplynulo, že ještě v červnu posílal peníze i radikální organizaci Extinction Rebelion, která stojí za blokádami dopravy (pitoreskní kauza Alžbětko).

8) Poslankyně Olga Richterová napsala do Hospodářských novin dlouhý text o tom, proč česká politika potřebuje svoji Alexandru Ocasio-Cortezovou. AOC je členkou tzv. Squad, kterou tvoří šest extrémně levicových amerických kongresmanů z řad Demokratů, kteří jsou považováni za nebezpečné radikály i bidenskovsko-pelosiovským vedením Demokratické strany. Do jejich repertoáru patří vedle označování Ameriky za nekonečně rasistickou bílou patriarchální zemi například útoky na Izrael nebo politika zcela otevřených hranic.

9) Poslanec František Navrkal napadl diskutéra na Twitteru, který vyjadřoval pohoršení nad případem, v němž se nepřeoperovaný muž s odhaleným penisem producíroval mezi dívkami a ženami v převlékárně lázeňského objektu v Kalifornii, slovy: „Tak to je ovšem jen váš subjektivní pocit. Proč má někdo respektovat tento váš pocit, když sám nerespektujete pocity trans lidí? Navíc nerozumím, co vám dává navíc jako muži právo rozhodovat, kdo smí chodit na dámské toalety.“

10) Původně zamýšlený nanuk Míša, kterého chtěli rozdávat v kampani, byl ve vnitrostranické debatě odmítnut s tím, že není vhodný pro vegany a má velkou uhlíkovou stopu.

https://www.seznamzpravy.cz/…/za-volici-jako-family…

+ Nejnovější počin:

Na akci na podporu manželství stejnopohlavních párů označil pirátský poslanec Ondřej Profant Poslaneckou sněmovnu za hnízdo bílých homofobních páprdů s fašistickými tendencemi, protože dosud neschválila manželství homosexuálů: „Poslanecká sněmovna je plná konzervativních bílých páprdů a velká část inklinuje k fašismu.“

Kdo asi tak ty údajné bílé homofobní páprdy s fašistickými tendencemi zvolil, že? Nejspíš voliči, jimž by měl politik své cíle vysvětlovat a o jejich přízeň se ucházet, ne je po pirátovsku převychovávat a urážet.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!