Kdo koho nakonec špehoval?

Tvrzení o tom, jak je Trump napojen na Rusko a jak Rusové ovlivnili prezidentské volby, pak média několik let předkládala jako hotovou věc. Naopak Trumpovo tvrzení, že byl špehován, se média vysmívala coby výrazu Trumpovy paranoie.  Že Trump nebyl napojen na Rusy se už prokázalo. Dokonce i Deník N loni napsal, že takzvaná Steelově složka obsahovala zjištění o vazbách exprezidenta Donalda Trumpa na Rusko, „v některých případech dosud nepotvrzených či vyvrácených.“  Dodejme, že po několikaletém vyšetřování se nepotvrdilo vůbec nic. Teď ale vyšetřování navíc  ukázalo, že lidé od Hillary skutečně Trumpa špehovali.

V roce 2016 Hillary Clintonová na Twitteru napsala:  Počítačoví vědci zřejmě odhalili tajný server, který spojuje Trumpovu organizaci s bankou se sídlem v Rusku. Hned pod tweetem Hillary o napojení Trumpa na ruskou banku byl retweet od jejího hlavního politického poradce Hillary for America Jakea Sullivana: Můžeme jen předpokládat, že federální úřady budou nyní toto přímé spojení mezi Trumpem a Ruskem zkoumat v rámci stávajícího vyšetřování ruského vměšování do našich voleb. O šest let později je Sullivan v Bidenově Bílém domě jako prezidentův poradce pro národní bezpečnost. Nyní přichází zpráva, že federální prokurátor John Durham, který dělal právě to, co Sullivan požadoval (tedy vyšetřoval) zjistil některé skutečnosti, které by mohly snadno skončit trestním stíháním … Jakea Sullivana.

O co šlo? Jistý  Michael Sussman, právník Clintonové, předal v roce 2016 FBI  falešné dokumenty, které údajně spojovaly Trumpovu organizaci s ruskou bankou. Problém je, že  Sussmann vyšetřovatelům lhal, když úřadu řekl, že nepracuje pro žádného klienta a informace předkládá výhradně jako řádný občan. Ve skutečnosti byl provázán s volební kampaní Hillary  Clintonové. Sussmann podle totiž vyšetřovatele „opakovaně vystavoval faktury kampani Clintonové za svou práci na obviněních týkajících se ruské banky“ a komunikoval s Markem Eliasem, levicovým právníkem a agentem, který jménem demokratů podal řadu žalob souvisejících s volbami.

A jak Sussman přišel k dokumentům, které měly údajně dokazovat napojení Trumpa na „jistou ruskou banku“? Získal je od jisté technologické firmy (v Durhamově dokumentu označená jen jako „Tech Executive-1), která pronikla do Trump Tower a později dokonce do serverů Bílého domu a vytvořila tak zdání spojení mezi Trumpem a Ruskem. Durham uvádí, že jeho úřad disponuje důkazy prokazujícími, že Michael Sussmann a další osoby sloužící prezidentské kampani Hillary Clintonové při snaze vytvořit falešný příběh spojující Trumpa s Ruskem pronikli  do internetového provozu v „Trump Tower“ (věžák v New Yorku, kde sídlí Trumpův úřad) a v Bílém domě. V Durhamových materiálech  se uvádí, že ve snaze prokázat vazbu mezi Trumpem a Rusy Tech Executive-1 uvedla, že se „snažila zavděčit určitým ‚VIP‘, přičemž měla na mysli osoby z [Sussmannovy právní firmy] a Clintonové kampaně“.

Zástupce „Tech Executive-1 také požádal o pomoc výzkumné pracovníky jedné americké univerzity, kteří získávali a analyzovali velké množství internetových dat v souvislosti s probíhající zakázkou federální vlády na výzkum kybernetické bezpečnosti,“ uvádí se v Durhamově materiálu. Zástupce „Tech Executive-1“ rovněž „pověřil tyto výzkumníky, aby vytěžili internetová data za účelem vytvoření vytvořit základ pro ,dedukci‘ a ,narativ‘ spojující tehdejšího kandidáta Trumpa s Ruskem“. Ve spisu stojí také, že „Tech Esecutive-1“ „získala přístup a možnost upravovat dedikované servery“ Trumpovy exekutivy.

Sussmann navíc poskytl „aktualizovanou sérii obvinění – včetně údajů souvisejících s ruskou bankou a dalších obvinění týkajících se Trumpa“ kromě FBI ještě jiné (zatím nespecifikované) federální agentuře.

Vyvstává tedy stará otázka, známá již z Watergate: Co věděl Jake Sullivan, co věděla Hillary Clintonová a kdo to platil?

Donald Trump má jasno a hned po zveřejnění Durhamovy zprávy vydal toto prohlášení: To, čeho se Hillary Clintonová a radikální levicoví demokraté dopustili v souvislosti se špehováním prezidenta Spojených států, a to dokonce v době, kdy byl ve funkci, je mnohem větší zločin než Watergate.

V samostatném prohlášení pak dodal: Nejnovější podání zvláštního právního zástupce Roberta Durhama poskytuje nezpochybnitelné důkazy o tom, že moje kampaň a prezidentství byly špehovány agenty placenými kampaní Hillary Clintonové ve snaze vytvořit zcela vymyšlené spojení s Ruskem. Jedná se o skandál, který je svým rozsahem a významem mnohem větší než Watergate, a ti, kdo se na této špionážní operaci podíleli a věděli o ní, by měli být trestně stíháni. V lepším období naší země by za tento zločin hrozil trest smrti. Kromě toho by měly být vyplaceny náhrady škody těm, kteří byli v naší zemi tímto činem poškozeni.

Hillary Clintonová se k poslednímu vývoji událostí vyjádřila až po několika dnech: Trump & (televize) Fox zoufale spřádají falešné skandály, aby odvedli pozornost od těch skutečných. Takže je to naprostý nesmysl. Čím více se odhalují jeho pochybení, tím více lžou.“

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!