Kde se měří teplota?

Nová studie z 28. srpna 2023 publikovaná ve vědeckém časopise Climate zpracovaná 37 výzkumníky z osmnácti zemí totiž naznačuje, že současné odhady globálního oteplování jsou zkresleny lidskou zástavbou sídlišť.

Je známo, že města jsou teplejší, než okolní krajina. Zatímco městské oblasti představují méně než čtyři procenta celosvětového zemského povrchu, mnoho meteorologických stanic používaných pro výpočet globální teploty se přesto nachází v městských oblastech nebo velmi blízko nich. Z tohoto důvodu se někteří vědci obávají, že současné odhady globálního oteplování mohly být kontaminovány účinky těchto tepelných ostrovů.

Že by se IPCC mýlilo?

Zpráva Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu (IPCC) předpokládá, že data zjištěná z městských aglomerací se na „globálním oteplování“ zeměkoule podílejí asi z 10 %. Nová studie však naznačuje, že se mohou podílet až čtyřikrát vyšší měrou.

Ana Eliasová, ředitelka Laboratorio de Ionosfera, Atmósfera Neutra y Magnetosfera (LIANM) na argentinské Universidad Nacional de Tucumán ke studii podotkla, že „tato analýza otevírá dveře k řádnému vědeckému zkoumání příčin klimatických změn.“

Jiná studie publikovaná v prestižním vědeckém časopise Research in Astronomy and Astrophysics 17. srpna 2023 tvrdí velmi podobné závěry.

Obě studie se shodují v záležitosti změn zemského klimatu, ke kterým dochází po miliony let, a které mohou souviset s odchylkami ve sluneční aktivitě.

Sto procent energie, která ohřívá Zemi pochází ze Slunce. To, že sluneční aktivita dosahuje v různém čase různé intenzity na různých místech Země ví lidstvo odnepaměti. A přibližně v té samé době bylo také zjištěno, že zemský povrch je tvořen asi ze tří čtvrtin oceány.

To, co potvrzeno zatím není, je objektivita použitých modelů. Hypotéza o globálním oteplování zapříčiněném lidskou činností totiž nevychází z ověřených faktů, nýbrž z modelů. Ty jsou základem pro klimatickou hysterii, pro zdražování elektřiny a potravin. Za tím, že se máme asi o 20 % hůře, než v roce 2019, stojí šílení vědci, mazané korporace a zkorumpovaní politici – nikoliv sluníčko.

Zameteme cestu Číně?

Pokud Západ skutečně podlehne levicové katastrofické vizi globálního oteplení, deindustrializuje se a okrade své občany o všeobecný světový primát, získá globální nadvládu Čína a Indie, tedy režimy, které nemají pro naší kulturu zrovna pochopení.

Na obrázku vidíme dědu Drchlíka v podání Vlastimila Brodského z československého seriálu Návštěvníci. Svět zachránil tím, že dřevěným klínkem vyrovnal křivý Centrální mozek lidstva. Tak romantické to však s klimatopušuky rozhodně nebude.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme