Kampaň Jsme fér! je hrobníkem dobrého jména LGBTIQ+ komunity

Adéla Horáková, právnička iniciativy Jsme fér! pro Aktuálně.cz přirovnala nemožnost LGBTIQ osob uzavřít v ČR manželství se situací amerických černochů v době segregace. Je to klasická ukázka toho, co nás čeká. Logicky se totiž dostáváme na šikmou plochu, na jejímž konci bude nesouhlas s „manželstvím“ LGBT osob něčím na úrovni toho, když zařvete „Židi do plynu“.

To přirovnání je přitom zcela mimo mísu. Buď doktorka Horáková neví, co byla segregace nebo chce emočně vydírat a tento argument zneužívat ke kampani za uzákonění stejnopohlavního manželství. Nevšiml jsem si, že by v ČR gayové a lesby museli jezdit zvláštními vagony veřejné dopravy, nemohli pracovat společně s heterosexuály či byli vězněni a perzekuování za svou kampaň usilující o stejnopohlavní manželství či nemohli uzavírat smíšené sňatky s heterosexuálními osobami.

Urážka tolerance

Pokud už jedou gayové a lesby odděleně v nějakém voze, činí tak dobrovolně na voze alegorickém v rámci akce Prague Pride. Akci, která je štědře financována nadnárodním korporátem a finančními prostředky Hl. m. Prahy, která bez ohledu na politickou reprezentaci neváhá vždy přispěchat s finanční injekcí. Tento obraz tedy určitě neodpovídá segregaci na rasové úrovni.

A že je na manželství právo? Kdo jiný by měl a mohl vědět lépe než právník, že z hlediska mezinárodního práva existuje právo na uzavření manželství za dvou podmínek. Že pro uzavření sňatku mají obě osoby dostatečný věk (zralost) a jedná se o muže a ženu. Pak na uzavření manželství mají právo. Žádné jiné právo na manželství nevyplývá ani z mezinárodních smluv, ani z judikatury ESLP, ani judikatury SDEU, což doktorku Horákovou nepochybně trápí.

V neposlední řadě je to urážka české tolerantní společnosti. Jak dlouhodobě ukazují průzkumy (například Pew Research), ČR patří v celosvětovém měřítku k nejvíce tolerantním společnostem vůči LGBTIQ+ osobám.

Jenže tolerance je méně než respekt, jak se uvádí v návrhu vládní Strategie rovnosti LGBTIQ+ osob. A LGBTIQ+ aktivisté, jako doktorka Horáková, vyžadují respekt (čti jako souhlas) společnosti k vlastním politickým požadavkům. Kdo je nerespektuje, usiluje o segregaci.

Gól do vlastní branky

Tímto stylem vedená kampaň LGBTIQ+ aktivistů neparadoxně šlape po štěstí většinové LGBTIQ+ komunitě, protože českou tolerantní společnost svými neústupnými politickými požadavky a fauly na city obrací proti vlastní komunitě.

Tato skutečnost je vidět i na průzkumech veřejného mínění od CVVM Sociologického ústavu Akademie věd. To je instituce, která po léta kladla stejné otázky, jako například, zda jsou lidé v ČR pro uzákonění stejnopohlavních sňatků. Ještě v roce 2017 bylo 52 % respondentů pro. V roce 2018 (už běžela kampaň Jsme fér!) bylo pro 50 % respondentů, v roce 2019 už jen 47 %, 48 % bylo proti. Pro rok 2020 se radši změnilo třídění odpovědí, společnost je rozdělena na třetiny (neví, pro, proti).

A jedeme dál!

Kampaň Jsme fér! je hrobařem dobrého jména LGBTIQ+ komunity v ČR. A místo sebereflexe ještě přikládá pod kotel. Jak uvedla Adéla Horáková: „Nerovnoprávnost LGBT lidí, ať už v rovině právní, nebo faktické, existuje bohužel stále v mnoha oblastech. Manželství vyřeší velkou část, ale ne vše.“

Držme LGBTIQ+ komunitě palce. Aby jim aktivisté nevydláždili dobrými úmysly a novými požadavky cestu do pekel.

 

Autor je místopředsedu Aliance pro rodinu

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!