Kam až to dotáhnete s „Ekonomickou analýzou Karla Marxe…“

Funkci předsedy důležitého Úřadu měnové kontroly (OCC) by měla obsadit Saule Omarová. Jenomže ta byla v roce 1995 v Madisonu ve Wisconsinu zatčena za krádež v maloobchodě.

Ukradla zboží v hodnotě 214 dolarů (necelých pět tisíc korun). Ke krádeži se přiznala. Trestní stíhání bylo v lednu 2016 zastaveno v rámci wisconsinského programu Prvního prohřešku.  Jak uvádí policejní zpráva, Omarová ukradla čtyři páry bot, dvě kolínské, dva pásky a jedny ponožky.  Zprávu zveřejnila nezisková organizace American Accountability Foundation. Senátní Výbor pro bankovnictví byl s událostí seznámen a zda to bude mít vliv na stanovisko výboru se ještě neví.

Z Kazachstánu do Washingtonu

Saule Omarová má zastávat funkci, která v sobě obsahuje především dohled nad všemi americkými bankami a spořitelnami.

Omarová je známá svou podporou idejí demokratického socialismu a americký bankovní systém označuje za kapitalistický, nespravedlivý, překonaný a škodlivý. Zda by měl dohlížet na americké banky člověk, který krade v obchodě, je otázkou především k Josephu Bidenovi. Omarová je jeho nominantka.

Saule Omarová (55) se narodila v Kazašské sovětské socialistické republice. Vystudovala v roce 1989 Moskevskou státní univerzitu, když uspěla s diplomovou prací „Ekonomická analýza Karla Marxe a teorie revoluce v hlavním městě“.

Že jde o výjimečného studenta věděli už sovětští komunisté. Po odchodu do USA se o jejích schopnostech přesvědčili také profesoři na University of Wisconsin, kde získala doktorát z politických věd a University Pritzker School of Law, kde si oblíbila právní vědu.

Pravdu a nic než pravdu

Její čistě komunistické myšlenky můžete prostudovat zde. Na obrázku vidíme Omarovou z 18. listopadu právě když přísahá senátorům, že bude vypovídat pravdu a nic než pravdu.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!