Kalifornie věčně demokratická…?

Čtrnáctého září proběhnou v Kalifornii tzv. odvolací guvernérské volby, vyvolané peticí občanů. Ty podle posledních průzkumů současný guvernér Gavin Newsom neustojí a bude nahrazen. (Můj tip je přesně opačný – Newsom volby vyhraje.)

Důvodů pro jeho v pořadí již šestý pokus o odvolání je více. Mezi nejzásadnější jistě patří nezvládnutí epidemie COVID-19, přičemž sám guvernér byl opakovaně novináři přistižen při nedodržování nařízení, které sám vydal.

Elektřiny málo, kriminality moc…

Dále jde o tradiční nedostatek elektřiny zaviněný nesmyslnou preferencí obnovitelných zdrojů energie. Mezi primární důvody, které se v petici objevily, jsou vysoké daně. Golden state má však více problémů, než by musel mít. Jde také o vysokou mírou kriminality, kterou z významné části způsobují nelegální imigranti.

Nejbohatší americký stát si zaslouží nového guvernéra i když ten současný má plnou podporu nejen finančníka George Sorose a BigTech nebo třeba Stevena Spielberga, ale také své domovské Demokratické strany. Celkem se Newsomovi podařilo k 31. 8. nashromáždit úctyhodných 58 milionů dolarů – jde o nový rekord v dějinách státu Kalifornie. Vezmeme-li v úvahu, že dalšímu z kandidátů, Johnu Hermanu Coxovi z Republikánské strany se podařilo sehnat jen sedm milionů dolarů, jde o velmi nerovný souboj.

Věčný looser…

Na obrázku je republikán John H. Cox (66), římský katolík, podnikatel a developer a pro kampaň zapůjčený medvěd kodiak jménem Tag. Za „zneužití zvířete pro politické cíle“ ho kalifornští ochránci zvířat rozcupovali na všech sítích.

V roce 2018 řádné guvernérské volby se současným guvernérem Newsomem jednoznačně prohrál (61,95 ku 38,05 procent), přesto se stal hlavním favoritem iniciátorů kampaně za odvolání Newsoma. Má důvěru prezidenta Trumpa (tu ale Donald J. Trump poskytl ještě dalším dvěma republikánským kandidátům).

Nevýhodou Coxe jsou jeho stabilně neúspěšné kandidatury – nikdy žádné volby nevyhrál. Zkoušel to do Senátu Kongresu a v roce 2008 chtěl být dokonce prezidentem.

Z jeho politických pozic je důležité zmínit odmítání trestu smrti a je také silně proti potratům. Guvernéra Newsoma označil v souvislosti s mírou zdanění v Kalifornii za bestii. Je proti homosexualismu a podporuje stavbu zdi na jižní hranici.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!