Kalifornie: chceme elektromobily, ale raději je nenabíjejte…

Jak víme, stát Kalifornie zakázal rozhodnutím vládní agentury CARB (California Air Resources Board – Agentura čistého vzduchu) z letošního 25. srpna výrobu automobilů se spalovacími motory po roce 2035.

Předpis souvisí s výkonným příkazem guvernéra státu o úsilí zajistit uhlíkovou neutralitu Kalifornie nejpozději v roce 2045.

Ve středu, tedy jen týden po rozhodnutí kalifornského úřadu, však přichází výzva operátora, který provozuje státní elektrickou síť, aby Kaliforňané „omezili používání velkých spotřebičů a nabíjení elektrických vozidel v době od 16 do 21 hodin“.

Je to vskutku paradoxní situace, kdy stát horečně preferuje elektromobily, před automobily se spalovacími motory, ale současně přiznává, že nemá dostatek elektřiny pro jejich dobíjení.

Kalifornie je jediným severoamerickým státem, který se dobrovolně podvolil federálnímu zákonu o čistém ovzduší (CAA) z roku 1963 v ohledu emisních norem pro automobily. Všechny ostatní státy si tyto normy stanovují vlastními předpisy. Ty jsou v Kalifornii tradičně přísnější, než ty, které stanovuje federální Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA).

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!