K tomu není co dodat…

„K tomu není moc co dodat“, řekla viceprezidentka Kamala Harrisová k výroku Josepha Bidena, který světu oznámil, že má viceprezidentka „je chytřejší než já“. K této nečekané slovní výměně došlo před zraky novinářů při víkendové návštěvě Harrisové a Bidena v Atlantě, v Georgii. (Ano, je to pokračování ve dni „blbec“, jak se říká, kdy Joseph Biden třikrát zakopl na schůdcích do letadla.)

Během své prezentace hovořili dost dlouho o rasismu a xenofobii a také o vědeckých důkazech, které pandemický ráz těchto amerických nešvarů jednoznačně dokládají.

Pak se ještě chvíli hecovali, když pan Biden řekl: „… naše mlčení je spoluvina. Nemůžeme být spoluviníkem. Musíme promluvit. Musíme jednat.“

Dnů blbec má Joseph Biden jako na potvoru poslední dobou víc. Ve svém vyloženě pěkném projevu Kamalu Harrisovou označil za prezidentku.

Žádný Američan v tom okamžiku nehnul ani brvou, jen v duchu všichni přemítali, zda jde o výraz Bidenovi submisivity nebo to snad nějak souvisí s tím rasismem a nebo jde dokonce o popis reálného stavu, kdo vlastně Bílému domu vládne.

Všiml si toho i Donald Trump mladší a nemohl si to nechat pro sebe

Protože Joseph Biden nezažívá zrovna šťastné období své vlády, věnoval celý pracovní víkend rasismu v Georgii. Na otázku, zda se už konečně chystá navštívit jižní hranici odpověděl unaveně: „V určitém okamžiku ano, ano …“

Jak už dávno víme, Biden svými neuváženými prohlášeními způsobil na jižní hranici imigrantskou katastrofu. Denně je zadrženo na 6 000 lidí zejména ze Střední a Jižní Ameriky, kteří na Bidenův signál vyrazili do Spojených států. Komentář si neodpustil Ted Cruz, republikánský senátor z Texasu. Ten, na rozdíl od Bidena, navštívil hranici opakovaně a situaci dobře zná.

Donald Trump ke krizi na hranicích s Mexikem jen suše podotknul, že Biden nemusel dělat v imigrantské politice vůbec nic, stačilo zapnout autopilota (nechat v platnosti fungující Trumpova opatření).

Někteří imigranti slova prezidenta Trumpa potvrzují, když novinářům vyprávějí, že za jeho vlády by si netroufli přejít hranici nelegálně. „Čekali jsme, až se úřadu ujme Joseph Biden…“

Celý problém na jižní hranici vyřešil Joseph Biden po socialisticku: zakázal svým úředníkům označovat tamní situaci za krizi.

Od loňského října do konce letošního února zasahovala Celní správa a ochrana hranic (CBP) na mexické hranici více než 400 000 krát. Jde o nejdramatičtější nárůst v tomto období od roku 2006.

Přicházejí i samotné děti. Těch je internováno už na 13.000. Část z nich přichází ztracena s davem cizích lidí, část je takto prodána a část je vyslána úmyslně vlastními rodiči.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!