Jsou transženy utlačovány ženami?

Od roku 2021, kdy Tálibán převzal vládu nad Afghánistánem, se ženy od dvanácti let nesmějí vzdělávat. Nesmějí se ukazovat na veřejnosti bez zakrytí celého těla. Bez mužského doprovodu nemohou cestovat dále než něco přes 50 kilometrů od domova. Nemohou pracovat v jiných odvětvích než ve zdravotnictví nebo školství.

Po osmém roce věku nesmí být v přímém kontaktu s mužem, který není jejich pokrevním příbuzným. Nemohou hlasitě mluvit na veřejnosti, protože nikdo by neměl být nucen poslouchat ženský hlas. Nemohou nosit podpatky, aby zvuk ženských kroků náhodou nesváděl muže.

Všechny podniky s jakýmkoli odkazem na slovo „žena“ byly přejmenovány. Okna na úrovni ulice musí být zamalována, aby ženy v domácnosti nebyly viditelné pro muže na ulici.

Platí zákaz přítomnosti žen v rozhlase, televizi nebo na jakýchkoli veřejných shromážděních.

Takže když vidím samolibé muže s ženským make-upem, jak na TikToku bědují nad tím, jak jsou utlačováni ženami, které jim odmítají depilovat přirození, vzdát se svých ženských sportovních příležitostí nebo respektovat jejich narcistické požadavky na ženská zájmena, napadá mě jediné: tihle egomaniakální idioti jsou nevědomými vyslanci značky ztělesňující mužská privilegia. A možná by jim prospěla malá dovolená v ulicích Blízkého východu, kde by se mohli domluvit s Talibanem na svých požadavcích a smlouvat o definici „lidských práv“, o nichž se domnívají, že jim chybí.

Převzato z autorčina Twitteru

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme