Jiří Rom ve službách Miloše Zemana?

Se zájmem jsem si přečetl text Lukáše Valáška „Hrad, který kritizuje BIS, najal jejího dosavadního šéfa analytiky“ (Aktuálně.cz, 25.8.2020). V článku se spekuluje o tom, co se v BIS děje a jaká má být asi budoucí pozice vedoucího pracovníka analytiky BIS Ing. Jiřího Roma. Já osobně bych byl velmi nemile překvapen, kdyby vedoucí analytiky BIS Ing. Jiří Rom přešel do služeb Hradu.

Ing. Jiřího Roma znám z období, kdy jsem pracoval jako důstojník BIS na problematice extrémismu. Byl jedním z mála, kdo se nezalekl vládního zadání, které vyústilo v r. 2001 až v mé zatčení, vazební vyšetřování v nejpřísnějším koluzním režimu, před veřejností utajovaný soudní proces trvající po dobu 4 let s následným naprostým zproštěním ze všech sedmi vykonstruovaných trestných činů, ze kterých jsem byl obviněn.

V té době ještě neexistoval Zákon o 3. odboji a já měl v rejstříku trestů několik trestných činů – tzv. zbytkových trestů, které nebyly rehabilitovány. Jednalo se především o činy související s nedovoleným ozbrojováním. Po nástupu ČSSD v čele s Milošem Zemanem k moci se moje pozice u BIS každým dnem zhoršovala. To vše Jiří Rom věděl a po mém zatčení se při výslechu na moji adresu vyjadřoval kladně, což je nutno – zejména s ohledem na celkovou situaci v té době hodnotit jako mimořádně odvážný čin. Jeho výpověď je spolu s dalšími na mých webových stránkách v příloze pod textem „Chceme veřejný proces“ (zejména zde a zde).

Od mého zatčení, vazebního vyšetřování a následného zproštění z veškerých obvinění uplynula řada let, lidé se mění, ale já si nedovedu představit, že by osoba Ing. Jiřího Roma vešla do služeb tak zavrženíhodného společenství, jakým je současný Hrad v čele s nechvalně známým Milošem Zemanem – premiérem vlády, která iniciovala mé zatčení.

Autor je válečný veterán 3. odboje, předseda pobočky Konfederace politických vězňů v Přerově, v 90. letech až do března 2001 byl důstojníkem BIS.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!