JFK a spiklenecké teorie III – co ukázala pitva

Co ukázala pitva Kennedyho těla a lékařská vyšetření zranění guvernéra Connallyho? Smrtící ranou byla střela do hlavy kdy vstupní otvor projektilu byl na temeni a výstupní utrhl velkou část lebky na pravé přední straně. Tento moment je zachycen na slavném Zapruderově filmu.

YouTube player

Kennedyho limuzína byla letecky dopravena do laboratoří FBI a tam zkoumána. V přední části limuzíny byly nalezeny úlomky projektilu které dohromady vážily méně než jeden celý projektil pro Carcano ráže 6,5 mm. Žádný jiný projektil ani poškození výstřelem na limuzíně objeveny nebyly.

Pokud přijmeme tyhle dvě informace jako pravdivé, tak to znamená, že smrtící výstřel přišel zezadu – na tom se shodují pitva a prostor, ve kterém technici FBI nalezli úlomky střely. Zároveň vylučují možnost, že by smrtící projektil přilétl z jiného směru – například zprava zepředu z travnatého pahorku nebo zepředu zleva ze železničního nadjezdu atd.

Pokud by nějaký střelec použil stejný typ munice jako Oswald – Carcano 6,5 mm patří v téhle kategorii k těm nejslabším střelám s nejmenší kinetickou energií – a zasáhl by Kennedyho hlavu zprava zepředu, tak by výsledkem byl malý vstupní otvor na pravé straně a utržený kus lebky na levé straně Kennedyho hlavy směrem k Jacqueline. Úlomky projektilu by byly na zadních sedadlech na levé straně limuzíny. Při použití střely s větší energií – například .308 – by podle typu projektilu mohlo dojít k čistému průstřelu nebo by z Kennedyho hlavy nic nezůstalo.

Závěr, že Kennedy byl zasažen projektilem ráže 6,5mm zezadu je konzistentní nejen s výsledky pitvy a nálezy FBI, ale i tím, co ukazuje slavný Zapruderův film.

Magický pohyb hlavou

Konspirační teoretici dříve vynakládali obrovskou energii na to, co by se dalo moderní terminologií nazvat Deceptive Image Persuation. Tedy přesvědčit lidi, že pohyb Kennedyho hlavy na Zapruderově filmu po smrtícím výstřelu může být výsledkem jenom toho, že zásah přišel zepředu zprava. „Doleva dozadu“ (kam se pohnula hlava) se stalo v některých kruzích doslova mantrou.

Ovšem to, kam se pohne lidské tělo zasažené výstřelem, je daleko víc ovlivněno neuromuskulární reakcí než tím, z jakého směru výstřel přišel. Navíc při zpomalení Zapruderova filmu na jednotlivé snímky je patrné, že Kennedyho hlava se asi na dvou políčkách těsně po zásahu pohne mírně dopředu než se zhroutí doleva a dozadu. Tento moment už byl také přeanalyzován až do absurdních rozměrů. (Ke všemu ostatnímu měl na sobě Kennedy kvůli bolestem zad pravděpodobně korzet, který ovlivnil to, jakým způsobem se po zásahu zhroutil).

Od devadesátých let tenhle směr konspiračního uvažování byl spíše opouštěn. Na moderních figurínách z balistického gelu s napodobeninou vnitřní kostry a orgánů dostupných od devadesátých let několik dokumentárních pořadů a později i jednotliví youtubeři mnohokrát docela přesně zrekonstruovali to, co je vidět na Zapruderově filmu. Projektil vystřelený z opakovačky Carcano ze vzdálenosti 90m do napodobeniny lidské lebky obalené balistickým gelem způsobí malý vstupní otvor, projektil se roztříští na kousky a ty pak na výstupu utrhnou velkou část lebky. Tyhle rekonstrukce jsou docela přesvědčivé, takže člověk, který si je najde a srovná si je se Zapruderovým filmem často řekne – jo, vypadá to, že Kennedy byl opravdu zasažen zezadu.

Takže dnes dokonce existují konspirátoři, kteří tvrdí, že zfalšované nebyly jen pitevní výsledky a analýza limuzíny od FBI, ale padělaný je i Zapruderův film, který byl mnoho desetiletí něco jako svatým grálem.

Na Zapruderově filmu je Kennedy pravděpodobně zakryt cedulí v době, kdy padl druhý výstřel, protože když se vynoří tak má už ruce u zranění na krku.

Projektil, který prostřelil Kennedymu krk, zasáhl do zad guvernéra Connallyho, prošel jeho tělem, zasáhl Connallyho do zápěstí pravé ruky, kde se odrazil, skončil v Connallyho stehně a byl nalezen v Dallaské nemocnici na Connallyho nosítkách. V konspiračních kruzích je znám jako „magická kulka“, protože podle nich by musel dělat nějaké fyziku popírající manévry ve vzduchu, aby způsobil všechna popsaná zranění.

Toto je jeden z velkých mýtů, který demonstroval také Kevin Costner ve filmu JFK. Ukazuje to ve scéně v soudní síni na figurantech sedících na židlích postavených za sebou.

Problém samozřejmě je, že sedadla v Kennedyho limuzíně byla uspořádaná jinak. Guvernér Connally neseděl v zákrytu před Kennedym, ale to sedátko je posunuté doleva a dolů, takže pozice jejich těl jsou jiné než při Costnerově demonstraci.

Projektil nedělal žádné divoké manévry a pohyboval se úplně normálně, jak by se dalo čekat.

Důkazy, že Kennedy a Connally byly zasaženi stejným projektilem:

Vstupní zranění na Connallyho zádech má oválný tvar – projektil ho nezasáhl špičkou ale už „naplocho“ poté, co ztratil stabilitu a začal se přetáčet. Projektil běžně ztrácí stabilitu po průstřelu prvního objektu. Pokud Connally byl prvním zasaženým, měla by vstupní rána jiný tvar protože by byl trefen špičkou.

Druhým důkazem je problém, který řešila i Warrenova komise. Ta také ze začátku pracovala s hypotézou, že Kennedy byl zasažen dvěma výstřely a Connally jedním separátním výstřelem. Otázka byla: pokud byl prostřelen Kennedyho krk skrz na skrz, jak říkala pitevní zpráva a tenhle projektil nezasáhl Connallyho, tak co vlastně zasáhl? Musel by zasáhnout přední sedadlo řidiče, nebo podlahu limuzíny, nebo přední panel řidiče… A podle zprávy FBI žádné stopy po tomhle výstřelu v limuzíně nalezeny nebyly a nikdo jiný střelná zranění neutrpěl.

Tady je právě ten rozdíl mezi Warrenovou komisí a konspiračními teoretiky. Konspirační teoretikové řeknou: Nenašli to proto, protože FBI se podílela na tom zavraždění takže všechny důkazy padělala.

Pokud vyjdeme z toho, že zpráva FBI je pravdivá a že technici, kteří limuzínu prohlíželi, nebyli součástí konspirace, nebo že ta prezidentská limuzína nebyla někde cestou tajně vyměněná, tak to, že projektil, který prostřelil Kennedymu krk se pak zabořil Connallymu do zad je pak jediná logická možnost.

Všimněme si – Oliver Stone (režisér filmu JFK)  nás ústy Kevina Costnera přesvědčuje o tom, že oficiální verze nemohla být pravá, protože aby projektil způsobil zranění zároveň Kennedymu a zároveň Connallymu, tak by musel ve vzduchu divoce manévrovat. Ale už nám neřekne, jaká je jeho teorie o tom, co se tedy s tím projektilem stalo poté, co prostřelil Kennedyho krk. Pokud letěl normálně rovně a nemanévroval, tak musel skončit někde v limuzíně. A pokud nebyl nalezen, proč to bylo?

Kennedyho limuzína je dnes vystavená v muzeu. Byla někde tajně vyměněná? Stopy po té kulce tam byly, ale technici FBI to tajně všechno opravili?

Byla zase vynaložená až neúměrně velká energie na to tyhle otázky bezezbytku prozkoumat. Už někdy na konci devadesátých let různí lidé začali vyrábět počítačové 3D modely toho náměstí v Dallasu ve kterých jsou pohyby Kennedyho a jeho limuzíny synchronizovány tak, aby odpovídaly Zapruderově filmu a dalším fotografiím a filmům, které byly pořízeny toho dne. Konaly se i další rekonstrukce naživo s balistickými figurínami.

Jak ve 3D modelu tak v pokusech naživo se tenhle výstřel povedlo opakovaně a velmi uspokojivě zrekonstruovat. Dokonce ty projektily, které prostřelily figuríny Kennedyho a Connallyho byly zdeformovány přesně stejným způsobem, jako byl projektil nalezený na Connalyho nosítkách v Dallasu 22. 11. 1963. Průstřely odpovídaly tomu, co bylo popsané v pitevní a lékařské zprávě.

Pitevní zpráva Kennedyho byla dlouho pod palbou kritiky, jak ze strany konspirátorů, tak jí zkritizoval i Výbor sněmovny pro vraždy, který v sedmdesátých letech znovu prošetřoval zavraždění Kennedyho a Martina Luthera Kinga. Ovšem Výbor sněmovny jí zkritizoval jen po technické stránce. Na rozdíl od Warrenovy komise měl nyní k dispozici i rentgeny a fotografie mrtvého těla Kennedyho a z nich usoudil, že závěry té pitevní zprávy jsou pravdivé. Kennedyho tělo mělo střelná zranění na krku a hlavě taková, jak je pitevní zpráva popsala a žádná jiná střelná zranění na těle nebyla.

Jaké tohle dává možnosti?

1. Všechno je podvod, který má jen zakrýt Pravdu. Zkoumání limuzíny FBI je podvod, pitva byla podvod a Zapruderův film je taky podvod. Kennedy a Connally byli trefeni více než dvěma střelami a to z různých úhlů a zbraní, ale lékaři a technici FBI všechno zfalšovali tak, aby to vypadalo, že byli trefeni jen dvěma projektily a ze stejné zbraně. Všechny stopy na limuzíně zahladili nebo jí úplně vyměnili za jinou.

2. Ti dva nebo tři elitní střelci, které poslala Mafie, CIA, FBI, vojensko-průmyslový komplex, se ze šesti výstřelů, které jsou ve filmu Olivera Stonea, trefili jen dvakrát. Všechny ostatní výstřely šly někam do luftu a nikdy po nich nebyly nalezeny žádné stopy. Střelci netrefili Kennedyho, ani jeho limuzínu, ani Connallyho, ani řidiče, ani Jacquelin. Pokud někdo střílel z travnatého pahorku, tak nic netrefil. Pokud někdo střílel z viaduktu, tak nic netrefil. Jediný kdo se trefil, měl pozici někde za autem Kennedyho. Navíc střílel z té nejlacinější pušky, která byla na trhu, na místo toho aby použil nějakou elitní a drahou věc.

3. Výstřely padly tři a to z okna knižního skladu. První minul, druhý prostřelil Kennedyho krk a Connallyho tělo, třetí zasáhl Kennedyho hlavu.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!