Ještě k hlasování poštou

Minulý týden v úterý proběhly prezidentské volby v USA a bez ohledu na to, zdali bude znovu zvolen Donald Trump nebo se 46. prezidentem stane Joe Biden, tyto volby už navždy ponesou cejch a podivnou pachuť možné manipulace a nezákonného ovlivňování. Hlavní příčinou těchto negativních emocí pak zůstane tzv. korespondenční volba, kdy voliči místo osobní účasti ve volební místnosti pošlou vyplněné volební lístky a ty následně volební komise spočítá.

Aniž bych chtěl jakkoli rozvíjet konspirační teorie a znevažovat regulérnost prezidentských voleb v USA, je zde opravdu příliš mnoho indicií, že skutečně něco nebylo v pořádku. Můžeme např. začít s tím, že zatímco DJT ještě poslední dva dny stihl celkem 11 vystoupení v tzv. swing states (státy, které se nepravidelně přiklánějí na stranu demokratů či republikánů), Joe Biden téměř na žádné meetingy s voliči nevyjížděl a byl „zalezlý ve sklepě“. Volební výzkumy mu sice předpovídaly vítězství o 7 – 11 procentních bodů, ale to se dělo už v roce 2016 (i když ne tak masivně) a dalo se očekávat, že spousta voličů opět nebude pravdivě odpovídat v předvolebních výzkumech ze strachu ze ztráty zaměstnání, přátel či šikany ze strany svého okolí.

Po uzavření volebních místností začaly postupně přicházet jednotlivé výsledky. Zatímco v nejlidnatějších státech jako Kalifornie, Texas či Florida měli hlasy po pár hodinách kompletně sečtené, ve státech Michigan a Pensylvánie (dva z tzv. swing states) došlo k přerušení sčítání. Druhý den poskočil počet hlasů pro Joa Bidena v Michiganu o 138 tis. hlasů, což by nemuselo vyvolat žádné pochybnosti, kdyby neskočily pouze pro něj, neboť v USA kandidovali celkem 4 kandidáti a statisticky je velmi nepravděpodobné, že by najednou došlo k sečtení takové množství lístků jen pro jednoho kandidáta.

Následně se objevilo video, kdy v noci vstoupila osoba zadním vchodem do volební místnosti bez identifikace, přičemž si vezla vozík s tajemným boxem. Co bylo jeho obsahem a proč to nikdo nekontroloval? To by teoreticky mohla být náhoda, ale následně došlo k tomu, že do volebních místností nebyli vpuštěni pozorovatelé, resp. bylo jim bráněno v přímém kontaktu s pracovníky sčítajícími hlasy.

Dále se objevilo video, na kterém člen volební komise manipuloval s volebními lístky.

Když o minulém víkendu média vyhlásila jako vítěze voleb Joe Bidena, začala zároveň apelovat na všechny občany, aby přijali tuto volbu, nešířili tzv. hoaxy a respektovali výsledky voleb. Na stížnosti ze strany republikánů pak vždy odpovídala tím, že nemají žádné důkazy. Dokonce kvůli tomu přerušila projev stávajícího prezidenta a následující den i projev jeho mluvčí. Nicméně v dalších dnech zahájili podporovatelé DJT a zástupci GOP (republikánů) doslova masivní protiofenzívu, která ukazuje, že v království dánském je cosi shnilého.

Asi největší pochybnosti vyvolávají tzv. ghost votes, tj. hlasy osob, které jsou prokazatelně mrtvé a které jednotně hlasovaly pro, počkejme si chvíli, Joa Bidena. To se stalo např. v Pensylvánii. V Arizoně zase reklamovali to, že až 200 tis. hlasovacích lístků nebylo ověřeno fyzicky, ale pouze počítačem. Další pochybnosti ohledně sčítání hlasů vyvolal software, který v Michiganu (další swing state) špatně přiřadil volební hlasy, a opět překvapivě ve prospěch Joa Bidena.

A obdobný problém mají i ve Wisconsinu … V Pensylvánii zase mají o 800 tisíc lidí na volebních seznamech více, než je počet oprávněných voličů. V okrsku Alegheny v Pittsburghu započetli 2000 volebních lístků bez uvedeného data. V Nevadě se jednalo o 6000 nelegálně započtených hlasů. Další zprávy, které se týkají změny započtených hlasů přicházejí např. z Georgie, kde mělo dojít k započtení 132 tisíc volebních lístků, které jsou však dle zákona nezpůsobilé. Pokud budou odečteny, tento stát připadne DJT.

Steve Cortez poukázal na 4 příklady týkající se statistiky volební účasti, které ukazují, že zvolení Joa Bidena vykazuje známky vysoké nepravděpodobnosti:

  1. Celkový počet hlasujících voličů: tam, kde Biden potřeboval vyhrát, byla účast extrémně vysoká, např. ve Wisconsinu byla 90 %, v Milwaukee (hlavní město) činila 84 %, přičemž ve stejně velkém Clevelandu činila pouze 51%.
  2. Překonání počtu hlasů ve srovnání s Obamou: Biden překonal Obamu velmi výrazně opět v těch okrscích, které jsou potřeba pro zvrácení tzv. swing states, např. v Montgomery County v Pensylvánii, kde získal 313 tisíc hlasů oproti Obamovi, který v roce 2012 získal pouze 233 tisíc hlasů (počet obyvatel se zvýšil pouze o 22 tisíc).
  3. Hlasy pouze pro Bidena: současně s prezidentskými volbami se hlasovalo i ve volbách do Kongresu. Je zajímavé, že Joe Biden získal 430 tisíc hlasů, kdy na volebním lístku bylo hlasováno pouze pro něj, ale druhá část lístku týkající se voleb do kongresu zůstala prázdná. Např. v Georgii bylo takovýchto hlasů pro DJT pouze 818, pro Joa Bidena jich bylo celkem 95,8 tisíc.
  4. Chybovost hlasů: zatímco v NY je chybovost celkem 21 %, v Pensylvánii pouhých 0,03 %, tj. je velice pravděpodobné, že je zde velký počet volebních lístků, které byly započítány v rozporu s platnými zákony.

Nejvíce zarážející pak je, že všechny tyto špatně započtené hlasy byly ve prospěch Joa Bidena. A reakce demokratů, médií a BigTechu na obvinění, že ve volbách došlo k nezákonnému ovlivňování voleb, byla nejprve taková, že k žádným podvodům nedošlo, pak že možná došlo, ale šlo o naprosto nevýznamné a zcela nesystémové pokusy, a nakonec že došlo, ale nemohly mít vliv na výsledky voleb. Tento článek bych si dovolil zakončit citátem amerického konzervativce Thomase Sowella: „Je obvykle zbytečné pokoušet se mluvit o faktech a analýzách s lidmi, kteří mají ve své nevědomosti pocit morální nadřazenosti.“ V současné době tedy nemůžeme jednoznačně prohlásit, že volby v USA byly cíleně zmanipulované, ale můžeme tvrdit, že bychom měli být co nejvíce opatrní a obezřetní, až se bude v ČR jednat o možnostech korespondenční volby.

PS: jedna perlička na závěr – v USA několik lidí nezávisle na sobě zadalo úkol Siri (hlasová služba Apple), aby vyhledala údaje o novém prezidentovi USA, a Siri jim sdělila bio Kamaly Harris. Že by ty konspirační teorie o tom, že po volbách převezme vládu za „senilního“ Bidena Kamala Harris nebyly jen bujnou fantazií?

Autor je místopředsedou Konzervativní strany.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!