Je to muž nebo žena?

Skot Adam Graham znásilnil dvě ženy. Poprvé 16. září 2016 v Clydebanku a podruhé 27. června 2019 v Drumchapelu. Dnes se vydává za ženu a říká si Isla Brysonová. To, že má svalnatou postavu, oholenou hlavu a tetování ala Mike Tyson, nikoho při posuzování jeho pohlaví nezaskočilo.

V průběhu vazebního stíhání byl Graham umístěn do ženské věznice Cornton Vale ve městě Stirling v centrálním Skotsku a u soudu ho soudce dokonce oslavoval „paní Brysonová“.

Příběhů, kdy sexuální predátoři skrývají své sexuální útoky za diagnózu genderové dysforie, přibývá. Ztěžují tím vyšetřování, což je zejména pro oběti velmi nedůstojné. Ideologie popírání biologického pohlaví však ztrácí rychle své přívržence – přibližně stejně rychle, jak své fanoušky získala. Svědčí o tom i průzkum, podle kterého většina Britů odmítá to, aby si šestáctiletí mohli sami bez souhlasu rodičů měnit pohlaví, jak prosazuje skotská pokroková vláda.

Odborníci i laici stále více připouštějí, že tyto případy jsou standardním psychiatrickým defektem stejně, jako jiná duševní onemocnění, či poruchy osobnosti. Nemocní lidé trpí různými bludy, myslí si o sobě, že jsou někdo jiný, nejčastěji známá historická postava (Hitler, Napoleon, Stalin, faraon Ramesse, apod.), nebo se považují za určitý druh zvířete (nejčastěji vyšší savec jako např. pes, kočka, slon, méně častěji hmyz) nebo dokonce za neživou věc (skříň, automobil, atd.). Popsány jsou také různé verze disociativních poruch identity a psychopatií (emočně nestabilní porucha osobnosti hraničního typu). Může jít také o kombinaci duševního onemocněla a osobnostní poruchy. Problematika je to široká.

To však není příběh násilníka Adama Grahama. Ten je zdravý jako řípa, umí rozeznat, co se smí a nesmí a není ve Skotsku rozhodně jediným zloduchem. Příběh jiného násilníka, Andrewa Burnsa alias Tiffany Scottové, si můžete připomenout zde.

Tiffany Scottová

Na titulním obrázku vidíme Adama Grahama (31) alias Islu Brysonovou. Obrázek vydá za tisíc slov.

Porota Nejvyššího soudu v Glasgow ho po šestidenním procesu uznala vinným ze znásilnění dvou žen. Soudce určí trest 28. února.

Nicola Sturgeonová (52), anglofobka a skotská premiérka ze Skotské národní strany, přesto nechtěla novinářům odpovědět na nepříjemnou otázku, zda je Adam Graham muž, či žena.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme