Jak vypadal první měsíc vlády Demokratů v USA?

První měsíc vlády se Demokratům určitě vydařil. Podařilo se jim pokračovat v diskuzi o balíku zákonů známém jako zákon o pomoci, který by měl americkým lidem a firmám přinést 1,9 biliónu dolarů. To, že byl zákon předložen Trumpovou vládou už v listopadu a mnoho lidí na něj čeká, nezabránilo prozíravým Demokratům věnovat se celý týden raději něčemu daleko důležitějšímu, totiž impeachmentu.

Potrestat Donalda Trumpa je samozřejmě politicky důležitější – začít na čistém stole, to je pro voliče Demokratické strany daleko nadějnější vzkaz, než se patlat nad složitými podmínkami čerpání pomoci. Pravda, vinou nezodpovědných republikánů se potrestat prezidenta Trumpa jen o pár hlasů nepodařilo, ale vědomí, že teď už každý Američan ví, že nikdo nebude zpochybňovat potvrzený výsledek voleb beztrestně, stálo určitě za to.

Koho to zajímá?

Mezi vůbec prvními počiny Bidenovy administrativy bylo zrušení povolení stavby ropovodu Keystone XL (Keystone Pipeline System). 1 900 km dlouhý ropovod z Kanady do Nebrasky, byla prezidentem Trumpem podporovaná investice za bezmála (v přepočtu) 200 mld. korun. Ropovod měl přinést 11 000 nových pracovních míst, levnější pohonné hmoty a způsobil by pro USA politicky výhodnější diverzifikaci zdrojů této strategické suroviny. Jenže, co na to příroda? Té se nikdo neptal, že… A ptal se prezident Trump alespoň Indiánů, těžce zkoušených lidí, kterým toho Američané tolik dluží? A co na tom, že se nyní ropa místo trubkami bude do rafinérií vozit kamiony? Koho zajímají detaily?

Jiné světové ekonomiky by zruinoval tak rapidní nástup ekologické politiky státu. Ne však tu americkou. Jí to naopak posílilo – politicky především. Trvání na vyšším podílu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů totiž způsobilo nižší spotřebu zemního plynu a paradoxně i vyšší spotřebu ropy. Takové problémy ale nemohl nikdo z Demokratické strany přeci očekávat.

Jistou nevýhodou obnovitelných zdrojů jsou časté výpadky, ale na ty se dá zvyknout, navíc vědecký pokrok se 20. ledna 2021 nezastavil. Hrdí Američané vydrželi útrapy nesčetných válek a živelných katastrof a tak vydrží i těch pár dnů bez proudu.

Co se týče zrušení povolení již realizované stavby ropovodu Keystone XL, tak to teprve bude právní bitva. Nicméně, Demokratická strana avizovala ihned po povolení stavby, že povolení zruší, jakmile se vrátí k rozdělané práci prezidenta Obamy. S tím měla ta smrdutá ropná lobby počítat. I kdyby soud vládě nařídil kanadskou firmu TC Energy Corporation odškodnit, tak příroda za těch pár miliard dolarů přeci stojí. Republikánské kňourání, že firma bude požadovat náhradu i budoucích zisků po celou dobu životnosti ropovodu, té se musí každý slušný environmentalista samozřejmě vysmát, vždyť spotřeba ropy klesá rok od roku a drobné výkyvy posledních pět, deset let, jsou zkrátka jen výkyvy. Jakoby všichni zapomněli na ropou zmáčené tučňáky a do igelitových pytlíků zamotané želvy. Co se týče 11 000 ztracených pracovních míst v důsledku zrušení povolení stavby, to je otázka pro odborníky ze stran ekologických aktivistů, kteří jasně prokázali, že ropa zkracuje lidský život nejméně o 10 let. Řada z těchto lidí by se tedy nedočkala ani první výplaty… Takže zrušení stavby ropovodu bylo na místě.

Děti do škol, děti ze škol…

Joseph Biden hned po volbách slíbil, že do 100 dnů své vlády otevře dětem jejich školy. Po nástupu do funkce však musel svůj plán změnit. Nemohl totiž vůbec tušit, jak hodně prezident Trump zemi zplanýroval svým nezodpovědným přístupem k šíření onemocnění COVID-19. Může Joseph Biden otevřít dětem jejich školy? Udělal by to jen blázen. Neotevře je, nemohl by se podívat lidem do očí…

Všechny americké sportovkyně přijaly vskutku tvrdou výzvu Josepha Bidena, aby trénovaly ještě více. Jinak totiž neporazí transsexuální sportovce. Děvčata transsexuály přijala s radostí a těší se, že se s těmito sportovci o medaile spravedlivě rozdělí.

Prezidentu Trumpovi jsme všichni právem vyčítali, že si neváží poctivé práce novinářů a některým z nich dokonce znemožnil přístup na tiskové konference v Bílém domě. Ano, byli to všichni novináři, kteří psali o Donaldu Trumpovi pravdu, a pravda každého zločince bolí, to je jasné. Joseph Biden je však úplně někdo jiný, ten znemožnil přístup na tiskové konference jen zlým lhářům, třeba Taře Palmeriové ze serveru Politico.

Je toho samozřejmě víc, co dobrého nám s příchodem Josepha Bidena do Bílého domu přibylo. Vlastně je toho nekonečně moc. Jen jsem zvědav, jaký zájem o dobré zprávy z USA nakonec bude. Když tak se vrátím zase k těm špatným…

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!