Jak vy k my, tak my k vy…

Americký výrobce peumatik Goodyear má problém. Na školení o diverzitě (takové Politické školení mužstva, jak se tomu říkalo v komunistické armádě) v jednom svém závodě v Topece v Kansasu vyfotil přítomný zaměstnanec slide, který popisoval firemní politiku nulové tolerance. Ta v zásadě spočívá v tom, že nesmíte nosit oblečení se symboly podporujícími policii, Donalda Trumpa, mít slogan „Na všech životech záleží“ nebo jakékoliv politicky zaměřené slogany. Ovšem akceptované jsou samozřejmě slogany jako Black Lives Matter nebo cokoliv s LGBT.

Mellisa Monaco z Goodyear to následně vysvětlila krásným ptydepe: „Společnost Goodyear se zavázala podporovat inkluzivní a respektuplné pracoviště, kde ze sebe všichni naši pracovníci mohou dát to nejlepší v duchu týmové práce. V rámci tohoto závazku umožňujeme našim zaměstnancům vyjádřit podporu boji s rasovou nespravedlností a dalšími nerovnostmi, ale žádáme je, aby se zdrželi projevů na pracovišti – ať už slovních či jiných – na podporu politické kampaně pro kandidáta nebo politickou stranu i jiné podobné formy podpory čehokoliv mimo oblasti nerovnosti“.

To naštvalo Donalda Trumpa, který nasadil svou nejsilnější zbraň – twitter, kde ho sleduje 85 milionů uživatelů. Okamžitě vyzval Američany, aby nekupovali pneumatiky Goodyear. Ať si raději koupí jiné, lepší a levnější. A s odkazem na oblíbenou levicovou taktiku bojkotů napsal, že tuhle hru mohou hrát obě strany a „my jí teď musíme hrát taky“. Několik minut poté akcie Goodyear klesly o šest procent.

Netrvalo dlouho a ozvalo se vedení Goodyear s tím, že šlo o iniciativu zaměstnance topecké továrny a nešlo o pokyn ze shora. Praxe zákazu politické agitace je prý dlouhodobá, podpora policie prý ale už bude možná. Ředitel firmy Rich Kramer dokonce napsal, že společnost „plně podporuje policii“ a je hrdá na to, že už sto let dodává policii pneumatiky. Zakončil tím, že firma podporuje policii i spravedlnost pro všechny.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!