Jak těžké může být dostat Francii do karantény

V některých francouzských čtvrtích a městech s vyšší nezaměstnaností a kriminalitou musí policie řešit útoky na policejní příslušníky, kteří kontrolují dodržování karantény.  Práci jim ztěžují agresivní obyvatelé, kteří zapalují auta nebo na policii přímo útočí. V Clichy-sous-Bois byl dokonce jeden policista pokousán. Poblíž Lyonu pak skupinka násilníků donutila policii bez roušek opustit oblast, jinak by je poplivala.

Linda Kebbab z policejních odborů uvádí, že v jistých oblastech část obyvatel nebere v úvahu závažnost současné situace. Nedochází jim zdravotní ohrožení sebe a svých blízkých. Denně tak musí policie čelit útokům ze strany pro ně již známých skupinek a při tom dohlížet na silniční provoz a dodržování karantény.  

Policisté a hasiči se tak ocitají v bezprostředním ohrožení koronavirem. V Seine Saint-Denis proto začalo platit, že pokud někdo bude policistům znemožňovat vykonávat jejich službu, může být tato osoba obviněna z „ohrožování zdraví cizí osoby“. Již došlo k několika předvoláním, které se neobešly bez nadávek a urážek, které obyvatelé pokřikovali z oken svých domů.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!