Jak těžké může být dostat do karantény… Španělsko

Španělsko se potýká s explozí koronaviru, zároveň se ale Španělé jen neradi vzdávají svého pospolitého způsobu života a v zemi se vzdouvá vlna nevole vůči příliš agresivním zásahům ze strany vojáků a policistů.  Ilustruje to příběh, který nyní koluje španělskými sociálními sítěmi. V sobotu 21. března seděla skupinka šesti lidí na terase svého domu v Barceloně.

Pět bylo obyvateli jednoho „komunitního bytu“, šestá byla obyvatelkou sousedního bytu, která si četla opodál. Kolem druhé hodiny na terasu vniklo 11 policistů, kteří žádali, aby z terasy odešli zpět do svých domovů. Když jim na to jeden z obyvatelů domu řekl, že jsou na své terase, jsou všichni sousedi a jenom šli na chvíli na svou terasu na vzduch a na slunce, odpověděl jim policista: „Tak já na vás budu křičet, aby to všichni věděli! Za téhle situace, kdy je stát ve stavu nouze nemáte žádnou svobodu ani práva! Nikdo nemůže ven ze svých domovů.“ Podle jednoho z těch, kteří na terase seděli, na sobě policisté neměli žádné roušky ani respirátory.

V andaluském Cádizu zase došlo 17. března k incidentu, při němž byli zatčeni dva mladíci se svými rodiči za útoky na městskou i státní policii.  Dva mladí lidé byli přistiženi bez dokladů, jak kouří na ulici. Strážníci chtěli oba mladíky odvézt na stanici, aby ověřili jejich totožnost a zavolali jejich rodičům. Mladíci se  ale začali bránit a na pomoc jim přispěchali rodinní příslušníci. Na ulici tak došlo k bitce, při níž museli policisté použít obušky a další donucovací prostředky.

Ve Valencii došlo k policejnímu zásahu při porušování karantény 18. března. V problematické čtvrti Malvarossa, známé častými policejními zásahy proti obchodování s drogami, probíhal ve tři ráno mezi domy večírek.  Policisté donutili všechny účastníky večírek rozpustit a vrátit se do svých domovů a sedm osob čelí obžalobě za nedodržování karantény. Celý zásah probíhal bez větších problémů, policie však tutéž noc musela řešit také několik ilegálně  otevřených podniků.

Nejbizarnější případ pak řešili policisté v Murcii, kde zasahoval proti tyrannosaurovi. Respektive proti muži v kompletním kostýmu tyrannosaura, který se procházel po ulici. Tentokrát to ale policie vzala s humorem a tyrannosaura upozornila, že zvířata nesmí v době karantény chodit po ulici sama. Na internetu se pak objevilo ještě jedno video tyrannosaura, jak vyhazuje odpadky. Někteří lidé tak spekulovali, že jde o svérázný ochranný oděv…

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!