Jak si Macron telefonuje s Putinem…

Emmanuel Macron si bude patrně dál telefonovat s Putinem. Odmítl kritiku polského premiéra Morawieckého. „Pane prezidente, kolikrát jste jednal s Putinem? A čeho jste tím dosáhl? Se zločinci nevyjednáváme, zločinci musí být poraženi,“ řekl Morawiecki v pondělí a zeptal se: „Vyjednával byste taky s Hitlerem, Stalinem, Pol Potem?“.

„Tyto věty jsou neopodstatněné a skandální, ale nejsou překvapivé, protože pan Morawiecki, který pochází z krajně pravicové strany, se vměšuje do francouzské volební kampaně poté, co se opakovaně setkal s Marine Le Penovou,“ řekl francouzský prezident ve středu večer v přímém přenosu volební debaty.

„Přijímám plnou odpovědnost za to, že jsem již před několika lety jménem Francie začal hovořit s ruským prezidentem, abych zabránil válce a vybudoval novou architekturu míru v Evropě. Nikdy jsem nebyl naivní, jako mnozí jiní,“ dodal.

Připustil, že s Putinem vedl od začátku války devět několikahodinových rozhovorů.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme