Jak si Biden nemohl vzpomenout… skoro na nic

Merrick Garland, ministr spravedlnosti Bidenovy vlády, pověřil v lednu 2023 bývalého prokurátora Roberta K. Hura, aby dohlížel na vyšetřování Josepha Bidena ohledně jeho zacházení s utajovanými dokumenty během jeho působení ve funkci Obamova viceprezidenta. Jak víme, Joseph Biden měl u sebe doma tajné dokumenty z doby svého viceprezidentování, které v rámci provádění zabezpečovacích prací v domě nalezla FBI v prosinci 2022 a lednu 2023.

Prokurátor Hur ke svému dvoudennímu výslechu ve zprávě zveřejněné ve čtvrtek 8. února mj. uvedl:

V garáži domu Josepha Bidena ve Wilmingtonu, stát Delaware, byly nalezeny utajované dokumenty o zahraniční politice USA a různé jiné utajované materiály týkající se vojenské situace v Afghánistánu. Nepodařilo se však prokázat, že k tomu došlo zaviněním Josepha Bidena.

Prokurátor Hur také ve své zprávě podotkl, jak se tyto dokumenty do garáže dostaly a proč je vlastně Joseph Biden měl doma. Věc se má tak: Bidenovi vykladači historie budoucnosti si vzpomněli, že viceprezident mohl nesouhlasit s navyšováním americké vojenské síly Barackem Obamou v roce 2009 v Afghánistánu, a proto si dokumenty týkající se vojenské situace přivezl domů k samostudiu. 28. listopadu 2009, na Den díkůvzdání, pak zaslal tehdejšímu prezidentu Obamovi dopis, ve kterém mu svůj postoj vysvětlil. A protože Obama na rady svého věrného viceprezidenta následně nedal a americká vojska v Afghánistánu posílil, ponechal si Biden tyto studijní materiály do doby, kdy mu budoucnost dá za pravdu, že Afghánistán bude pro Spojené státy dalším Vietnamem.

Takže takhle to bylo. Ale aby si snad někdo nemyslel, že v Bílém domě vysedává světový státník a skvělý politický stratég, tak prokurátor Hur také popsal, jak výslech s podezřelým probíhal a proč si Hur neodpustil, řekněme, až příkré hodnocení paměti Josepha Bidena, toho světového vůdce s jaderným kufříkem.

Prokurátor Hur tvrdil, že Biden si nevzpomněl, ve kterých letech funkci viceprezidenta zastával. První den výslechu si nebyl jist počátečním rokem, kdy se viceprezidentem stal a druhý den to nevěděl znovu. Nevěděl také, ve kterém roce zemřel jeho starší syn Beau.

Zveřejnění těchto podrobností staví Demokratickou stranu USA do nezáviděníhodné situace. Demokraté chtějí za prezidenta člověka, který neměl, vzhledem ke svým kognitivním schopnostem, být zvolen prezidentem ani v roce 2020, natož tuto náročnou funkci odpovědně vykonávat o bezmála deset let později. A to i přesto, že se podle všech průzkumů veřejného mínění Joseph Biden prezidentem nestane.

Všichni demokraté tvrdí, že se Josephu Bidenovi daří náramně a je způsobilý řídit Spojené státy a všechna kritická hodnocení jeho zdravotního stavu vytrvale označují za konspirační teorie bílých rasistů.

K vážné otázce zdravotního stavu prezidenta země se tak nezbytně přidává stejně vážná otázka zdravotního stavu jeho nekritických voličů. Postihla je snad šílenost? Leda, že by jim vyhovovalo mít v Oválné pracovně strašidelnou loutku a nikoliv svéprávného a autentického politika.

Na obrázku vidíme zvláštního právního zástupce Roberta Kyounga Hura (50). Byl to od demokrata Garlanda zajímavý počin jmenovat republikánského dohlížitele nad vyšetřováním Josepha Bidena. Do funkce federálního prokurátora pro okres Maryland ho v dubnu 2018 jmenoval prezident Donald Trump.

Newyorský jihokorejčan Hur vystudoval bakaláře anglické a americké literatury na Harvard University. V roce 1996 absolvoval postgraduální studium filozofie na King’s College v Cambridge a doktorát práv získal na Stanford Law School. V letech 2002 až 2003 byl asistentem soudce Nejvyššího soudu USA a zarytého konzervativce Williama Rehnquista (1924–2005), který byl nejvyšším soudcem dlouhých 33 let.

Výsledek Hurova vyšetřování způsobu nakládání s utajovanými dokumenty u viceprezidenta Bidena plně koresponduje s jeho přesvědčením, že vyšetřování prezidenta Trumpa z podobných skutků je nesmysl a plané politické gesto, zvláště když si uvědomíme, že prezident může jakýkoli dokument odtajnit (narozdíl od viceprizenta, který může odtajnit jen to, co sám utajil) a tedy že má v tomto smyslu jakousi formu imunity. Mnohé tím, že nedoporučil stíhat Bidena, naštval. Jiní v tom vidí jasnou podporu Trumpa. Další ale tvrdí, že jeho rozhodnutí je čistě profesionální.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč