Jak se Respekt plete

Respekt uveřejnil perem Silvie Lauder pozoruhodně naivňoučký článek „V kulturní válce už dávno jsme. Putin si na gender čas udělal“.  Opakuje stále nijak konkrétně nepodložené dohady o tom, jak putinovské Rusko financuje ultrakonzervativní lobby v Evropě, která je dnes přitom liberálnější, než byl Tomáš Halík v roce 2006, kdy se odvážil napsat do MF Dnes článek proti registrovanému partnerství a to dokonce s titulkem „Proč dnes podporuji Klause“.

Ale buďme tolerantní a vezměme v potaz, že neobviňuje nikoho napřímo. Berme jej jako “názor”. Neodpustím si ale malý šťouchanec o tom, jak vypadají tzv. „reprodukční práva“ například v Německu, výspě moderního liberalismu na Západě:

1) Ukončení těhotenství je dle paragrafu 218 stále protizákonné a trestné. Od trestu se upouští za splnění zvláštních zákonných podmínek, mezi které patři:

→ Těhotná musí sama požadovat umělý potrat (tedy např. ne otec dítěte)

→ Těhotná žena MUSÍ podstoupit ve státně certifikovaném místě poradenství, nejméně tři dny před zákrokem. V Německu toto poradenství mimo jiné provozuje i Caritas.

→ Musí předložit lékaři, který zákrok provádí, písemné potvrzení o návštěvě poradenského místa

→ Poradenství NESMÍ poskytovat lékař, který potom zákrok provádí.

2) Surogátní, resp. náhradní mateřství je zákonem přísně zakázáno a je trestné. Není trestné pro surogátní matky, ani pro biologické rodiče, ale pro ty, kdo ho zprostředkovávají. Je tedy prakticky zcela nedostupné. Surogátní turistika se tedy provozuje mimo jiné v těch východních zemích, kde vládne duch pana Putina.

3) IVF: mnohem přísněji regulováno než u nás. Dárcovství vajíček je zakázáno úplně, povolena je pouze kultivace tří oplodněných vajíček naráz. Žádné vedlejší kultivace, zmrazování embryí pro pozdější použití, nemluvě o použití v rámci výzkumu kmenových buněk. Je to zakázáno, a IVF turistika směřuje mimo jiné do Turecka a zemí, kde vládne duch pana Putina. Zákon, který to reguluje, se jmenuje „Zákon na ochranu embrya“.

Ale Respekt v tom má jasno, svět se dělí na proputinovský východ, kde se nepřeje pokroku, a moderní západ, kde se dbá na reprodukční práva. Je to špatná novinařina a špatně to skončí, protože na falešných premisách vznikají falešná očekávání a nakonec kvetou jenom lži.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!