Jak se hlásné trouby Kremlu postavily k Izraeli?

Jeruzalémský Muftí coby kamarád s Hitlere zakládá na Balkáně muslimské divize SS, část těch lidí z islámských divizí SS po válce utíká do Egypta, kde spolu s Ottou Skorzenym v padesátých letech cvičí Arabské milice pro boj proti Izraeli. V Hizballáhu se dodnes zdraví zdviženou pravicí… Ten příběh se píše pro propagandistické užití skoro sám, dokonce možná víc než Bandera, protože Banderovci nakonec na té Ukrajině bojovali úplně proti všem včetně Němců a Bandera byl v době, kdy Hitler hostil Amína al-Hussainího, zavřený v Sachsenhausenu.

Respektive by se takový příběh mohl psát, kdyby dostali Solovjov, Simojanová a Skabájevová Kremlu pokyn podpořit Izrael…

Jenže místo toho, aby v ruských televizích byly vyprávěny příběhy o nacistických kořenech arabských protiizraelských hnutích, jsou tam teď plačící děti z Gazy a Skabájevová s výsměšnou otázkou, odkud vzali Izraelci právo se po dvou tisíciletích nastěhovat k Arabům a zabrat jim jejich domov.

Jak moc je ta dávnější historie relevantní pro ty dnešní problémy?

Kromě toho propagandistického použití ve skutečnosti už moc ne. Drtivá většina lidí, co tenkrát byla v těch dějích nějak aktivní, je dnes po smrti, politická krajina taky vypadá jinak. Dnešek by vůbec nemusel být v zajetí minulosti. Až na to, že je spousta lidí, která je odhodlána se věnovat věčnému pěstování svých národních patologií.

Jakou roli má pro mě tahle historie s al-Hussainím, že je mi o něco sympatičtější věc Izraele? Řekl bych, že velmi malou a vlastně bych jí ani nějak usilovně v debatě nevytahoval. Různá ta hnutí za vymazání Izraele prošla od roku 1948 několika politickými mutacemi. V šedesátých letech tam převládli komouši podporovaní Sovětským svazem a Hamas jsou zase islamističtí radikálové. Ve skutečnosti je to totiž tak, že tahle hnutí budou na povrchu zpívat píseň každého, kdo je zrovna na oplátku ochoten podpořit tu jejich věc. Proto Hamas jak dílek ze skládačky dnes zapadl do Putinova tažení k oslabení Západní hegemonie a rozkladu Západu zevnitř.

V okamžiku, kdy by se Hamas Putinovi nějakým geopolitickým kotrmelcem přestal hodit, tak z něj jeho propagandisté udělají potomky nacistů prakticky přes noc.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme