Jak režim Ruské federace využívá konzervativce k šíření své propagandy

Ruská propaganda je s námi už od dob bolševické revoluce. Po mnoho let využívali Rusové pro účely své propagandy tradiční komunistické strany v různých zemích. A dělají to stále. Poslední dobou však také k šíření své propagandy využívají některé pravicové strany, konzervativce, libertariány, sociální konzervativce a křesťany, říká spisovatel a antikomunistický aktivista Trevor Loudon v novém dílu pořadu Counterpunch na Epoch TV.

Za starých časů ruská propaganda šířila pouze klady komunismu. Nyní strategie spočívá v „neutralizaci“ těch, kdo by měli být oponenty Ruska a komunismu, upozorňuje Loudon. Cílem je udělat z těchto lidí fanoušky či přinejmenším neutrální k tomu, co Putin a jeho přívrženci dělají na Ukrajině. Vše se sbíhá k obhajobě invaze a neutralizaci opozice vůči invazi.

V rámci této nové propagandy vystupuje podle Loudona několik témat:

1. Putin je křesťan, je na naší straně, je proti novému světovému řádu. Zachraňuje USA a Evropu proti muslimům, radikálním gayům, potratovému hnutí atd. Je propagátorem rodiny a rodinných hodnot.

2. Neměli bychom Putina konfrontovat. Protože když ho konfrontujeme, to vžene Rusko do náruče Číny.

3. Ukrajina je rukojmím globalistů. Je „v posteli“ s Georgem Sorosem a zastánci nového světového řádu. Mají tam biologické laboratoře a Putin nás zachraňuje před velkou pandemií. Měli bychom být Putinovi za to velmi vděční.

4. Ukrajina je nacistickou zemí, je prolezlá nacisty. Měli bychom vítat konec těchto nacistů, stejně jako konec nacismu po druhé světové válce.

5. Vše je chyba NATO a USA. Tlačily se k hranicím s Ruskem a dráždily „ruského medvěda“ a ten se probudil. Jediné řešení tohoto všeho je rozpuštění NATO, „válečného štváče“, aby se už Rusko nemělo čeho bát.

Toto vše je čistě ruská propaganda, říká Loudon. Na všech těchto věcech je samozřejmě kousek pravdy, právě tolik, aby mohla být tato propaganda účinná. Všechny tyto body propagandy však mají oslabit podporu Ukrajiny ze strany Západu, rozdělit Ukrajinu zevnitř a obhájit brutální agresi proti sousednímu suverénnímu národu.

Mnoho z těchto věcí je na internetu prezentováno jako „tajná pravda“ o biologických laboratořích, o tom, jak byl Zelenskyj na světovém ekonomickém fóru. Vše je nicméně dobře promyšlenou strategií pocházející od ruských agentů, kterou mnoho nic netušících lidí jednoduše „spolklo“, doplňuje Loudon.

Counterpunch: Ruská propaganda

Výše uvedené video obsahuje pouze polovinu celého pořadu v anglickém jazyce. Celé video můžete sledovat zde.

Jak je možné, že miliony křesťanů na Západě, politiků a sociálních konzervativců nyní věří tomu, že Putin, který je „zabijákem KGB“, je nyní věřícím člověkem a křesťanem? ptá se Loudon. A zároveň si odpovídá: Je tomu tak proto, že si agenti v Moskvě uvědomili, že k tomu, aby byli úspěšní při ovládnutí Západu, je potřeba získat si nejen levici, ale i pravici, a také křesťany, a přinejmenším je neutralizovat, tak, aby Rusko přijali jako rovnocenného partnera na světové scéně, ne jako zlovolnou mocnost, kterou ve skutečnosti je.

Za druhé, během druhé světové války si komunisté uvědomovali, že mohou zástupce církve využít jako oporu v boji proti nacistům. Od těch dob ruská KGB ovládá ruskou ortodoxní církev. Vedoucí představitelé ortodoxní církve jsou agenty KGB. Lidé v Rusku toto vědí, a přesto chodí do kostela, protože stále věří v Boha a stále jsou křesťany, podotýká Loudon.

Je to velmi podobné tomu, jako když chodí do kostela katolíci, třebaže vědí, že papež František je levičák a marxista. Putin se rád nechává fotit s představiteli ortodoxní církve i s papežem Františkem, objevuje se na církevních obřadech, ví se o něm, že nosí krucifix. Všechno toto má  nalákat „naivní a důvěřivé“ západní křesťany, říká Loudon.

Je však možné být zároveň komunistou a věřícím člověkem? Putin v jednom rozhovoru pro ruskou televizi Rossija 1 k podobnostem mezi komunismem a křesťanstvím říká toto:

„Komunistická ideologie je ve skutečnosti velmi podobná křesťanství. Svoboda, bratrství, rovnost, spravedlnost – to vše je psáno v Písmu svatém. … Podívejte se, Lenina dali do mauzolea. Jak se toto liší od relikvií svatých…?“

Putin vyrůstal coby komunista. Rozpad Sovětského svazu je z jeho pohledu největší tragédie 20. století, pokračuje Loudon. V roce 2017 uspořádal Putin pro 30 000 mladých komunistů z celého světa festival v Soči. Osobně vybral místo konání. Slavilo se zde sté výročí bolševické revoluce a Putin těmto mladým komunistům řekl, že budoucnost patří jim. „Pusťte se do toho. Vytvořte svou vlastní budoucnost. Usilujte o přeměnu světa. Učiňte jej lepším místem,“ řekl Putin mimo jiné ve svém projevu na akci.

Stejně tak myšlenka „nedráždit Putina, abychom ho nevehnali do náruče Číny“, je podle Loudona vzhledem k dlouhé historii spolupráce obou zemí naivní (viz např. ustavení Šanghajské organizace pro spolupráci z roku 2001, ke které se později mj. připojil i Írán).

Ukrajina ze strategického hlediska je stejně důležitou zemí, jako bylo Polsko za druhé světové války. Pokud se nepostavíme za Ukrajinu, NATO se rozpadne. Naruší se tím celosvětová rovnováha sil a Amerika bude naprosto izolovaná, varuje Loudon.

Převzato z Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme