Jak Putin platil užitečné idioty německé ekologie

Drieu Godefridi (49), belgický právní filosof, ve svém článku na Gatestone Institute trefně  popisuje milostné vzplanutí mezi německými ekologisty a vládou Vladimíra Putina.

Tato milostná aféra z roku 2011 se nejen pevně zapsala do soucitných duší Němců, ale pomůže nám také pochopit, proč právě Němci jsou v Evropské unii ti, kteří v rámci veřejného mínění daleko nejvíce fandí v ukrajinsko-ruském konfliktu Rusku.

Kdo jsou akcionáři konsorcia Nord Stream?

  • ruský Gazprom International Projects LLC, který vlastní Putinova vláda,
  • německá společnost Wintershall Dea AG, kterou vlastní ruský oligarcha Michail Maratovič Fridman s izraelským pasem a žijící v Paříži (spoluvlastnil také Alfa-Bank, která měla podle Clintonovou najatého bývalého agenta britské MI6, Christophera Steela, v roce 2015 – 2016 pomáhat Donaldu Trumpovi ve vítězství v prezidentských volbách),
  • PEG Infrastruktur AG, dceřiná společnost německého EO.Nu,
  • NV Nederlandse Gasunie, holandská plynárenská společnost, která spoluvlastní ICE Endex, což je evropská spotová burza plynu. Vlastní také skoro polovinu terminálu pro dovoz LNG v přístavu Europoort v Rotterdamu,
  • francouzská společnost ENGIE, ve které je největším akcionářem francouzská vláda.

Ruský Gazprom drží v projektu Nord Stream 51% podíl, což společně s ruským oligarchou Fridmanem, který drží asi 9 %, dělá z plynovodu Nord Stream v podstatě ruský podnik (s obrovskými německými investicemi).

Za vším hledej peníze

Meklenbursko – Přední Pomořansko, jedna z šestnácti spolkových zemí, se rozkládá na severovýchodě Německa při pobřeží Baltského moře. Stavba plynovodu Nord Stream se této země tedy přímo dotýkala.

V roce 2011 založila zemská vláda Meklenbursko – Přední Pomořansko spolu se staviteli z Nord Stream a hlavními ekologickými organizacemi v Německu, společnou nadaci. Společnost Nord Stream do této nadace do začátku vložila 10 miliónů eur (asi 250 miliónů korun).

V German Baltic Sea Nature Conservation Foundation (Naturschutzstiftung Deutsche Ostsee), tak se jmenovala tato ekologická nadace, zastávali vrcholové manažerské pozice představitelé třech největších ekologistických organizací v Německu (WWF, BUND a NABU).

Jak dnes vysvětlují ekologisté, „Německá nadace pro ochranu přírody v Baltském moři“ měla za cíl pouze „podporovat provádění komplexních opatření na ochranu přírody“ a tudíž s obchodním a politickým rozměrem projektu Nord Stream nemají nic společného. Jenže mají…

Užiteční idioti

Byly to právě tyto tři ekologistické organizace, které cele roky masírovaly Němce, že jaderná energetika, těžba břidlicového plynu v Evropě a dovoz amerického plynu prostřednictvím terminálů na zkapalněný plyn, jsou pro Německo nepřijatelné, poněvadž jsou nebezpečné nebo pro zdraví přírody škodlivé.

Ekologistický průmysl tak přijal za svou myšlenku Vladimíra Putina, že než celý německý průmysl pojede na baterky dobíjené z alternativních zdrojů, je pro životní prostředí v Německu ideální ruský plyn. Tato ekologistická lobby tedy v zásadě vyhecovala Německo, aby zavřela uhelné a jaderné elektrárny a celou svou desetiletí budovanou ekonomickou prosperitu vsadila vabank na dobrotu Putinova režimu.

Zatímco se východoněmecká pionýrka Merkelová cumlala s muslimčaty, Putin korumpoval německé vědce, kteří se mu odvděčili tvrdou propagandou o škodlivosti spalování uhlí a nebezpečnosti jaderných elektráren. Potřebovali toho k přesvědčení německé veřejnosti jen pár desítek milionů eur (havárie jaderné elektrárny Fukušima byla jen bonusem zadarmo).

Po letech, když už byla uzavřena většina pro Putina škodlivých německých elektráren a 60 % německého průmyslu bylo závislých na ruském plynu, přišel Vladimír Putin v časech dokončování druhé etapy Nord Stream, s dalším nápadem a Meklenbersko-Přední Pomořansko mu skočilo na špek podruhé. V lednu 2021 se zakládá nová nadace a tentokrát do ní ruská vláda zastoupená Gazpromem vkládá 192 miliónů eur (asi 4,7 miliardy korun).

Předsedkyně zemské vlády Manuela Schwesigová z SPD pak Němcům oznámila, že lidé z Nord Stream to myslí s ekologií vážně, protože v listopadu 2021 převedli na účet nové nadace dohodnuté peníze (odměnu).

Kam šly tyto ruské peníze? Myslíte, že na ekologistické projekty? Dá se to tak říci… O peníze se šábly německé neziskové organizace, které celá ta léta bojovaly proti uhelným a jaderným elektrárnám. Odměna to byla zasloužená. Byla to totiž mravenčí práce zlikvidovat celou klimatickou opozici a prosadit zcela novou environmentální eugeniku.

A pak přišla válka…

Jenže pak tu máme tu válku na Ukrajině. To je pochopitelně velký problém. Nikoliv kvůli nevinným obětem, ale kvůli závislosti Německa na ruském plynu…

V srpnu vznikla vyšetřovací komise zemského parlamentu Meklenbursko – Přední Pomořansko, která hodlá vyšetřovat vliv ruských peněz na vědu a ekologistické organizace, a protože jde o závažné podezření z korupce na nejvyšších místech, bude muset parlamentní komise pozvat k výslechu i Angelu Merkelovou a Olafa Scholze, zda o této nevídané korupci nemají náhodou nějaké podrobnější informace.

Současný ministr vnitra zemské vlády Mecklenberg – Přední Pomořansko, Christian Pegel z SPD, bude též dotazován, zda něco neví. Vypracoval tehdy jako právník a ministr energetiky, stanovy ekologické nadace, kterou financoval Vladimír Putin… Zkrátka rýsuje se příběh o tom, jak Němci zradili své Německo.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!