Izrael v OSN: Stojíme za Ukrajinou!

Vystoupení izraelského vyslance v OSN vypadá jako definitivní konec přátelství Bibiho s Putinem a obrat – alespoň v oficiální rétorice. Zdá se, že to, jak Putin v Moskvě opakovaně hostil zástupce Hamasu, tady někoho naštvalo.

Dva uplynulé roky Izrael projevuje solidaritu s lidem Ukrajiny. Jak přímo na místě tak i zde v OSN. Je to morální postoj. Obzvláště proto, že naše země dobře ví, jaké to je být agresivně napadena, jaké to je, když se vaše vesnice a města ocitnou pod  útokem a  civilisté jsou cílem nemířených raketových útoků.

Obě naše země bojují o svou existenci!

Stát Izrael byl a zůstává podporovatelem ukrajinské suverenity a územní integrity.

Vážení zástupci, Izrael projevil svou solidaritu s Ukrajinou nejenom slovy, ale i činy. Izrael vyslal 100 tun humanitárního vybavení našim ukrajinským spojencům (!) jen týden po začátku ruské invaze. Také jsme vytvořili uvnitř Ukrajiny polní nemocnici, ve které bylo ošetřeno přes 7000 zraněných. Stovky nemocných z Ukrajiny byly léčeny v nemocnicích a rehabilitačních centrech přímo v Izraeli. V rehabilitačních centrech a na posttraumatických terapiích Ukrajinci dostali tu nejlepší možnou péči, kterou Izrael může nabídnout.

Izrael nyní pracuje na tom, aby Ukrajině poskytl systém včasné výstrahy, který bude schopen zachraňovat lidské životy během ruských raketových a dronových útoků.

Byli jsme nuceni stát se v tomto oboru odborníky a s radostí se podělíme o své možnosti s našimi Ukrajinskými přáteli, kteří to nyní potřebují.

Kolegové, před dvěma lety Rusko, s pohrdáním vůči suverenitě a teritoriální integritě svého souseda, provedlo invazi na Ukrajinu. Způsobilo přitom tragické ztráty na lidských životech a škody na civilní infrastruktuře.

Před 143 dny brutální teroristická organizace Hamás v rozporu s mezinárodním právem a také s naprostým pohrdáním pro suverenitu Izraele provedla invazi do židovského státu. Při ní vraždila, znásilňovala a ničila všechno, co jí přišlo pod ruku.

Obě naše země – Ukrajina i Izrael – nyní musí válčit o svoji existenci. Žijeme v éře, kdy síly nestability mohou jednat s velkou mírou beztrestnosti. Neberou ohledy na mezinárodní právo ani morálku nebo mír a bezpečnost.

Co se stal s OSN?

Dnes tyto síly využívají nejen vojenskou sílu a teror, ale mají i další nástroje. Přeměnily OSN a její orgány ve zbraň proti svobodě. To se stalo OSN. Dnes rada bezpečnosti nedokáže plnit svůj základní mandát – bránit suverénní státy před invazí nebo i jen odsoudit násilí. Ať už tu jde o agresi, které se brání Ukrajina, nebo teror, kterému se musí bránit Izrael. Rada bezpečnosti je paralyzovaná. Je paralyzovaná tváří v tvář násilí a celý systém OSN se stal rukojmím politických zájmů.

Z čistě politických důvodů ani Rada bezpečnosti, ani tento orgán, neodsoudili Hamás a jeho masakr. Drzost těch, kteří provádí invaze do cizích zemí a útočí na civilisty poučovat demokratický stát Izrael je dokonalým příkladem toho, jak destruktivní se tato instituce stala.

Poslyšte toto: tento týden bude Rusko hostit delegaci Hamásu v Moskvě. A to není poprvé. Rusko je jedním z mála míst, mimo středního východu, které teroristům z Hamásu a hutijským džihádistům z Jemenu, které je ochotno rozvinout červený koberec. A to i po sedmém říjnu.

Rusko hostí ty, kteří jsou zodpovědní za vraždění dětí, znásilňování žen a upalování rodin zaživa. Toto setkání v Moskvě je výsledkem něčeho širšího a nebezpečnějšího. Rusko nyní upevňuje své vztahy s globálními silami destabilizace. Není žádným tajemstvím, že Hamás je jen jedním z chapadel teroristických armád Iránu. Tato horda smrti a destrukce zahrnuje Hizballáh, Hútie, Palestinský islámský džihád a další teroristické organizace. Ty jsou placené, cvičené a vyzbrojené Iránem. Irán je odpovědný za útoky na americké vojáky, za útoky Hútiů na námořní obchod a Irán zásobuje Rusko drony, které nyní útočí na ukrajinské civilisty.

Osa zla

Tahle osa (mezi Ruskem a Iránem) nyní sílí, zatímco mezinárodní komunita jen nečinně přihlíží. Osa mezi režimem Ajatolláhů v Iránu, Assadovým režimem v Sýrii, Kimovým režimem v Severní Koreji a Madurovým režimem ve Venezuele se prohlubuje a Rusko se s nimi sbližuje.

Tyto země nyní uzavřely spojenectví, zatímco svobodný svět stojí rozdělený na okrajích. Nevidíte snad, čemu tady všichni čelíme? Nemáte obavy o naše hodnoty a zájmy? Pokud OSN nedokáže zamezit agresi, tak neexistuje žádné ospravedlnění pro existenci této organizace. Pokud tento orgán není schopen odsoudit násilné útoky a ještě k tomu démonizuje ty, kteří jsou přinuceni bojovat s hrozbami, jenž před námi stojí, tak OSN ztratilo svou legitimitu.

My se postavíme po bok Ukrajiny. Oba naše státy zažívají invazi. Oba zažívají brutalitu. Navždy si poneseme tyto jizvy. Pokud tato organizace nebude jednat, tak nakonec tyto jizvy ponese celý svobodný svět. My – Izrael a Ukrajina – jsme jako kanárci v uhelném dole. Zbytku svobodného světa bych chtěl vzkázat – proberte se!

Přeložil Vláďa Krupa

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč