Hunter Biden a trable s revolverem

Případ, který zveřejnil mainstreamový Politico se odehrál v roce 2018. Syn současného amerického prezidenta Hunter Biden byl ve vztahu s Hallie Biden, snachou Joa Bidena (která ovšem není jeho manželkou, ale vdovou po jeho mrtvém bratrovi). Hallie se na základě blíže neupřesněné pohnutky rozhodla prohledat Hunterovo auto, ve kterém nalezla odložený revolver. S revolverem následně odjela k obchodu, kde pár běžně nakupoval, a vyhodila jej do popelnice (!!!).
 
Když Hunterovi oznámila, co udělala, poslal jí zpátky, aby zbraň vyndala, jenže ta už v kontejneru nebyla. Když se na zbraň pokusila zeptat v obchodě, zavolala manažerka prodejny policii. Policie případu věnovala značnou pozornost, protože kontejner se rovněž nacházel naproti místní střední škole. (Poznámka, zbraň byla naštěstí o několik dní později vrácena nálezcem, který z kontejnerů vybíral recyklovatelný materiál a zbraň náhodou sebral.)
 
Když Hunter podával policistům vysvětlení, prošli kolem dva zaměstnanci prodejny, muži Mexického původu, načež se Hunter jal policistům „napovídat“, že v obchodě pracují „podezřelé osoby“. Na dotaz policisty, zda myslel procházející Mexičany odpověděl že ano, a dodal, že to asi budou nelegálové.
 
Do tohoto bodu je případ spíše bizarní, následují ovšem velmi závažná zjištění. Zatímco Hunter a Hallie podávali vysvětlení místní policii, do obchodu se zbraněmi, kde Hunter ztracenou zbraň koupil přišli dva agenti Tajné služby a požadovali po majiteli vydání originálních formulářů o převodu zbraně. Ve Spojených státech totiž z důvodu ochrany legálních držitelů před možnými konfiskacemi neexistuje klasický registr zbraní na jméno. Pokud je nalezena zbraň použitá při spáchání trestného činu, je podle sériového čísla od výrobce vysledována do obchodu, který ji prodal, a tam je podle povinně archivovaných papírových formulářů o převodu zjištěno, komu byla prodána. Pokud by agenti Tajné služby tyto formuláře odnesli a Hunterova nedbale odhozená zbraň byla později například nalezena na místě vraždy, nebylo by již možné jí s Hunterem spojit. Majitel obchodu nicméně věděl, že Tajná služba nemá pravomoc po něm vydání záznamů požadovat a agenti odešli s nepořízenou.
 
Ještě zajímavější je, že zatímco Joe Biden a jeho rodina byli pod ochranou Tajné služby během jeho služby ve funkci viceprezidenta mezi lety 2009 a 2017 a poté znovu od roku 2020, kdy získal Demokratickou nominaci, v době incidentu Bidenovi ani jeho rodině dle zákona žádná ochrana nepříslušela a Tajná služba se neměla žádné události týkající se rodiny Joe Bidena nijak účastnit.
 
Poslední kapkou je fakt, že ačkoli Hunter Biden sám zbraň do popelnice nehodil, dopustil se pravděpodobně při jejím nákupu trestného činu. Při nákupu zbraně ve Spojených státech je totiž provedena povinná prověrka minulosti, jejíž součástí je vyplnění formuláře ATF 4473 a následné porovnání odpovědí na něm a identity kupujícího s federálními databázemi. Lhaní na formuláři je trestným činem, za který hrozí až 10 let odnětí svobody. Hunter Biden ve formuláři na dotaz, zda je nezákonným uživatelem návykových látek odpověděl NE, přestože byl pět let předtím vyřazen z Aktivních záloh Námořnictva kvůli užívání kokainu, a přestože jeho příbuzní opakovaně vypověděli o jeho přetrvávajících problémech se závislostí. Přes tohle všechno nebyl dosud nikdo obviněn z žádného trestného činu, ani zadržen.
 
Komentář překladatele:
Případ, který by lépe vypovídal o pokrytectví politiků prosazující zákazy zbraní si snad ani nelze představit. Zatímco Joe Biden volá po odzbrojování obyčejných lidí, sám strávil poslední dekádu pod profesionální ochranou ozbrojených agentů Tajné služby. Navíc se ukázalo, že i když zrovna nezastává veřejnou funkci a žádná ochrana mu ze zákona nepřísluší, pořád má on a jeho rodina k dispozici ozbrojené federální agenty, kteří pro něj dělají neoficiální „laskavosti“, při kterých se nicméně stále ohánějí odznaky a překračují své pravomoci.
 
Druhou vrstvou pokrytectví je fakt, že zatímco Joe Biden volá po drakonických trestech pro obyčejné lidi, kteří si dovolí například vlastnit zásobník na 11 nábojů, jeho syn který prokazatelně dlouhodobě a nadměrně užívá návykové látky si může bez problémů dovolit nelegálně koupit zbraň, protože i když bude chycen, tak se trestní řízení prostě nezahájí a případ vyšumí do ztracena.
 
Převzato od Liga Libe
 
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!