Hodnota akcií společnosti Walt Disney klesla na devítileté minimum

Akcie společnosti Walt Disney se po sérii neúspěšných filmů a politických kontroverzí propadly na nejnižší úroveň za posledních téměř devět let. Komentátoři připisují nedávné ztráty tomu, že zábavní společnost přijala a následně zdvojnásobila svou podporu „woke[1] (probuzenecké) agendy.

Mnoho problémů pramení z odcizení rodičů poté, co byla společnost Disney obviněna z údajné snahy vychovávat děti k přijetí levicové ideologie. Zábavní gigant se zejména dostal do veřejné bitvy s floridským guvernérem Ronem DeSantisem kvůli snaze jeho státu zabránit výuce sexuálně nevhodných materiálů pro malé děti ve školách.

Společnost také čelila další PR katastrofě, když unikly záběry z interní porady, na nichž vedoucí pracovníci společnosti Disney otevřeně diskutovali o tom, jak ve svých filmech skrývat levicovou propagandu. Další ohlasy přišly, když byl Seann Altman, biologický muž, který o sobě tvrdí, že je „gender fluid“, najat společností Disney, aby na sociálních sítích propagoval dívčí oblečení. Na videu na TikToku byl influencer oblečen ve stylu Minnie Mouse, které zahrnovalo červené šaty, a vykřikoval: „Vypadám přesně jako Minnie Mouse!“, přičemž si do vlasů přidal červenou mašli.

Akcie společnosti Disney klesají na nové minimum

Hodnota akcií společnosti Disney v jednu chvíli (24. srpna) klesla o 3,9 % na 82,47 USD, což je podle Dow Jones Market Data nejnižší hodnota od 16. října 2014, kdy seanci zakončila na 81,74 USD. Akcie se dramaticky propadly o 59 % ze svého historického maxima z 8. března 2021, kdy uzavíraly na hodnotě 201,91 USD.

Podle údajů analytické opční společnosti Trade Alert bylo na opcích Disney rušněji než obvykle, zobchodovalo se přibližně 321 000 kontraktů, což je 1,4 násobek průměrného denního objemu.

Medvědí investoři[2] aktivně sázeli na prodejní opce, které by chránily akcie před poklesem pod 80 USD v polovině září a v polovině října.

Hodnotu společnosti Disney dále oslabilo celkové oslabení trhů, protože investoři začali být opatrní před pátečními komentáři předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella ohledně úrokových sazeb.

Několik investorů podle agentury Reuters předpovídá další pokles ceny během několika příštích měsíců.

Deník Epoch Times oslovil společnost Disney s žádostí o komentář.

Převzato z The Epoch Timeslánek byl při překladu redakčně zkrácen. Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.)

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme


Poznámky:

[1] wokeismus (probuzenectví) je česky volně přeloženo snaha o „uvědomělost“ či „probuzenost“ v sociálních otázkách. Podle některých kritiků se jedná o novodobou formu marxismu. Více…

[2] Medvěd je investor, který se domnívá, že určitý cenný papír nebo širší trh směřuje dolů, a může se pokusit vydělat na poklesu cen akcií. zdroj