Hlavní architekt Green Dealu promluvil

Frans Timmermans promluvil na na konferenci pořádané vydavatelstvím Economia, které s trvalou ztrátou dotuje bývalý uhlobaron Bakala, který obral stát, investory, v neposlední řadě lidi v Moravskoslezském kraji (zato oprašuje odkaz Václava Havla). Na skvostné konferenci vystupují velká jména byznysu. Jako třeba ředitel Komerční banky Juchelka, který se snaží být zelenější než všichni ostatní, proto banka týrá veřejnost převýchovou. „O Vánocích nejezte kapra“, říká reklama KB. „Dárky balte do recyklovaného papíru bez potisku“, pokračuje v dobrých radách.

Na konferenci vystupuje také delegát tzv. Fóra mladých OSN (UN Youth Delegate) Kryštof Stupka (kandidát v Praze za hrobníky české levice Solidarita), který bez začervenání v tváři říká, že každý má začít u sebe. To říká člověk, co létá letadlem, ale trpí klimatickým žalem. Proto hned pořadatele zkritizuje, proč nepodává jen veganskou stravu a jak to, že se na akci používají živočišné produkty, které mají nesrovnatelně vyšší klimatickou stopu.

Já se ptám, kde jsou elity, které by trochu nastavily zrcadlo tomuto cirkusu, který celý Západ tak zásadně oslabuje? Proč je tak málo lidí, kteří se postaví této mašině, na jejímž konci bude Evropa ještě slabší, ještě méně konkurenceschopná? Že budou velké velké konzultační firmy opakovat mantry nového eurostylu mě nepřekvapuje. Vidí, kam dnes tečou peníze, ale co jiní?

Správně se zeptali zaměstnanci v Mladé Boleslavi nového vedení. Jestli je pravda, že nejlevnější auto, které se ekonomicky dle nových pořádků vyplatí vyrábět, bude do budoucna Octavie začínající na částce přes 500 000 Kč? Ono to totiž souvisí s požadavky na emisní normu euro 7, to jsou hmatatelné dopady nejen Green Dealu, ale celého klimatického šílenství, kde racionalita už dávno zmizela.

Není nad to, když se bruselská šlechta rozhodla jít světu příkladem v ekologii na základě pláče jedné mladé holky. Co je výsledkem? Prohloubili jsme tím svou závislost na Rusku, ruský plyn byl zvolen jako energetický zdroj pro období transformace. Jádro bylo vymlčováno, teď je alespoň trpěno. Zato teď jede v Evropě snad nejvíc uhelných elektráren a velké množství lidí přechází na pevná paliva. V Evropě jsme přestali těžit plyn. Střelili jsme vlastní průmysl a celou ekonomiku do nohy. Bravo!

Autor je místopředsedou Aliance pro rodinu

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme