Green New Deal v reálu

V tomto okamžiku nejde elektřina přibližně čtvrtině Texasanů. Zbývající část zažívá opakované výpadky.  Provozovatelé elektrické sítě ztratili kontrolu nad dodávkou elektřiny a nechali milióny lidí bez proudu.

Texas je znám svým environmentálním přístupem k výrobě elektřiny, větrné elektrárny vyrobí přibližně 25% z celkové spotřeby. Větrníky však z velké části minulý týden zamrzly. Dodávky zemního plynu pro topení domácností nestačily pokrýt zvýšenou spotřebu, mnoho stanic je také z důvodu počasí mimo provoz. Prudká poptávka po elektřině z uhlí a jádra teď navíc způsobuje časté výpadky a zvyšuje se četnost poruch a havárií.

Nevhodná diferenciace zdrojů výroby elektřiny neumožňuje příkon z větrných elektráren rychle nahrazovat a Texas také není napojen na své sousedy, kteří by mu mohli event. s dodávkami pomoci.

Lidé se stěhují do svých aut, kde si za pomoci adaptérů mohou ohřát jídlo a udělat čaj. Tolik mezi Američany oblíbené mikrovlnkové kuchyni zkrátka odzvonilo. Někteří zažehli jinak sváteční krby, dřevo těží v parcích okolo domu. Některým nejde elektřina už od pondělka.

Ze 45.000 megawattů výkonu, o které Texas přišel, je celých 16.000 z obnovitelných zdrojů. Že přijde zima, ví texaský guvernér Greg Abbott z Republikánské strany už od loňska, kdy také nastala. Ten ke kolapsu řekl, že Green New Deal je pro Spojené státy smrtící.

ERCOT (Electric Reliability Council of Texas), něco jako český státní Energetický regulační úřad měl podle guvernéra Abbotta se zimou počítat. Bude tak žádat texaský parlament o odvolání činovníků úřadu. Problémy s dodávkami elektřiny však nezmizí, má zase sněžit …

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 . Děkujeme!