Gender ve školách: Britské učitelce hrozí doživotní zákaz učit kvůli nesouhlasu s novými učebními osnovami

Britské učitelce hrozí doživotní zákaz učit kvůli nesouhlasu s novými učebními osnovami. Škola učitelku propustila loni v květnu. Nyní se jejím případem zabývá vládní orgán, který jí může zakázat učit.

Katolická učitelka může doživotně přijít o své učitelské místo, protože odmítla učit žáky sedmých a osmých tříd o současných genderových teoriích, uvedl deník Catholic Herald.

Glawdys Legerová působila dvanáct let jako učitelka cizích jazyků na Anglikánské škole biskupa Justa v Bromley. V květnu loňského roku odtud byla propuštěna, protože se odmítla podřídit novým školním osnovám. Ty vyžadovaly, aby se žáci již od 7. třídy učili o současných genderových teoriích, ve kterých by se dozvěděli například o existenci „genderových identit“, pansexualitě, asexualitě a transgenderismu.


Britská učitelka Glawdys Legerová (Foto: Christian Concern)

Podle Legerové byl však způsob výuky těchto témat příliš jednostranný. Učitelé měli například žáky otevřeně poučit o tom, že se člověk může „narodit ve špatném těle“, a promítnout jim film s LGBT tematikou. Legerová se tehdy rozhodla přednášet i o „křesťanském pohledu na problematiku LGBT, protože studenti dostávali pouze jednostranný pohled“. Po stížnosti rodičů škola Legerovou vyhodila.

Ve stížnosti rodiče uvedli, že Legerová tvrdí, že podle křesťanské víry je životní styl LGBT komunity „hřích“ a že transsexuálové jsou „zmatení“.

Soucit spočívá v tom, že říkáte pravdu, říká učitelka

Legerová prostřednictvím advokátní skupiny Christian Concern uvedla, že má „velký soucit s LGBT lidmi, zejména s těmi, kteří trpí zmatením v souvislosti se svým pohlavím“, ale „nemůže s čistým svědomím učit nebo říkat věci, které jsou v rozporu s jejím přesvědčením“.

„Jsem si jistá, že jsem nikdy neprojevila a ani nikdy neprojevím žádnou nenávist nebo nedostatek lásky vůči LGBT lidem. Skutečný soucit a láska spočívají ve schopnosti říkat lidem pravdu bez ohledu na jejich sexualitu. Nikdy bych nikoho nediskriminovala, ale škola nutila učitele, aby tato témata propagovali, učili o nich a aby je oslavovali, což jsem nedokázala,“

řekla učitelka

Legerová tvrdí, že ztráta zaměstnání a následné vyšetřování ze strany státu „si vyžádaly svou daň“.

„Zacházeli se mnou jako s nebezpečným zločincem a to jen proto, že jsem si dovolila vyjádřit své křesťanské postoje,“

řekla

Škola nevyužila možnost vyjádřit se k těmto tvrzením, kterou jí agentura CNA poskytla.

Může dostat doživotní zákaz učit

Podle advokátní skupiny Christian Concern předal vzdělávací úřad její případ vládnímu úřadu pro regulaci výuky (TRA). Ten jí sdělil, že může doživotně ztratit možnost učit a to z důvodu „nepřijatelnému profesnímu chování“. Je to poprvé, co se takový případ z anglikánské školy dostal před TRA.

Úřad učitelce sdělil, že její chování je „v rozporu se základními britskými hodnotami, protože postrádá toleranci vůči lidem s odlišným přesvědčením„.

V říjnu letošního roku proběhlo řízení o způsobilosti Legerové k výkonu povolání. Datum konečného rozhodnutí úřadu TRA zatím nebylo stanoveno.

Ani TRA nevyužila možnosti se vyjádřit.

Petice, kterou spustila organizace Christian Concern a která požaduje, aby Legerové nebylo doživotně zakázáno vyučovat, získala od svého spuštění 17. října více než 10 000 podpisů.

Překlad a úprava původního textu: Redakce KN

Převzato z Postoj.sk

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!